Lietuvoje

2016.03.10 11:32

2015-ųjų ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai pristato dokumentinį filmą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.03.10 11:32

 „Mūsų tikslas buvo aplankyti tas tremties vietas, sutvarkyti ten išlikusias kapinaites, susitikti su ten likusiais lietuviais tremtiniais, kurių ten dar yra <...> ir, be abejo, pagrindinis tikslas buvo grįžus į Lietuvą kuo platesniam žmonių ratui papasakoti savo įspūdžius, ką ten patyrėme“, – pasakoja Arnoldas Fokas, vadovavęs 2015 m. vykusiai ekspedicijai „Misija Sibiras“.

14-osios ekspedicijos buvusiose lietuvių tremties vietose dalyviai visuomenei pristato savo naujausią dokumentinį filmą „Misija Sibiras'15: keturiolika nežinomybės dienų arba kaip mes gėrėme kavą su bobute“.

Filmo režisierė Julija Ciurupa teigia, kad sukurtame filme bus galima pamatyti ne tik kilnius ekspedicijos dalyvių darbus, pavyzdžiui, tvarkant tremtinių kapinaites, bet ir paprastos jų kasdienybės fragmentus, netgi konfliktų.

„Neslepiame, kaip ten jautėmės. <...> Kai tu išvyksti į Sibirą, kur tau viskas yra taip nepatogu, tu išeini iš komforto zonos, tu tiesiog negali savęs paslėpti, ir filme to bus“, – sako J. Ciurupa.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.