Lietuvoje

2020.09.25 08:42

COVID-19 susirgęs Raseinių meras jaučiasi gerai, bet nuo ko užsikrėtė – nežino

atnaujinta 13.20
LRT.lt, BNS, ELTA2020.09.25 08:42

„COVID-19 kiekvieną dieną pateikia vis naujų iššūkių. Ryte sužinojau, kad ir mano tyrimas yra teigiamas“, – tokia žinia penktadienio rytą dalinasi Raseinių meras Andrius Bautronis.

Atnaujinta 12.50

A. Bautronis LRT RADIJUI sakė, kad jo savijauta gera, jis nejaučia ligos simptomų: „Simptomų šiuo metu tikrai jokių nejaučiu, viskas tvarkoje, mano sveikata gerai, temperatūros neturiu. Nei skonio, nei uoslės receptoriai neprapuolė, viską jaučiu ir užuodžiu.“

Raseinių meras apie kaltinimus dėl saviizoliacijos nesilaikymo: kažkam tai yra naudinga

Anot jo, šiuo metu epidemiologai aiškinasi, kuri jis užsikrėtė, tačiau sakė nebendravęs su žmogumi, kuriam būtų nustatytas koronavirusas.

„Dėl mano užsikrėtimo savivaldybėje papildomai reikia izoliuotis vicemerui ir direktoriaus pavaduotojui, kadangi jie buvo toje pačioje savivaldybės patalpoje, bet šiaip pas mus nuo antradienio ir taip visi dirba nuotoliniu būdu“, – komentavo A. Bautronis.

Penktadienio rytą NVSC specialistai patvirtino, kad šiuo metu labiausiai būtent labiausiai „liepsnoja“ Raseinių rajonas – fiksuoti 329 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

Rajono vadovo teigimu, jis dar savaitgalį profilaktiškai atliko tyrimus ir tuo metu nebuvo užsikrėtęs koronaviruso infekcija.

„Esu socialiai atsakingas ir suprantu koronaviruso keliamą riziką visiems gyventojams, todėl dalyvavau renginiuose tik būdamas tikras, kad neplatinu viruso. Na, o šiandien tenka prisitaikyti prie pasikeitusių gyvenimo aplinkybių ir dirbti izoliuotai nuo išorinio pasaulio“, – apie savo situaciją socialinėje ervėje rašo A. Bautronis.

COVID-19 kiekvieną dieną pateikia vis naujų iššūkių. Ryte sužinojau, kad ir mano tyrimas yra teigiamas. Užbėgant...

Posted by Andrius Bautronis on 2020 m. rugsėjo 24 d., ketvirtadienis

Mero teigimu, nepaisant jo užsikrėtimo, kova su COVID-19 infekcija rajone nesustoja – 9:00 val. šaukiamas Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, kuriame bus priimti nauji sprendimai dėl viruso plitimo valdymo.

„Tikiuosi, kad mano asmeninė patirtis ir daugelio kitų žmonių - giminaičių, pažįstamų ar draugų jus paskatins tik dar labiau būti atsakingiems ir vieningiems. Virusas nesirenka žmogaus nei pagal vardą, amžių ar lytį. Turime suprasti, kad socialinė distancija – pagrindinė prevencinė priemonė kovai su COVID-19. Likite sveiki“, – žmonių supratingumo prašo Raseinių meras.

COVID-19 ir administracijos vadovui

Apie jam nustatytą koronavirusą BNS informavo ir E. Jonyla.

„Šiuo metu izoliavausi namuose, darbuojasi pavaduotojai – tiek mano pavaduotoja, kuriai nepasitvirtino testas vakar, tiek vicemeras nepasitvirtinęs yra“, – teigė administracijos vadovas.

Anot E. Jonylos, šiuo metu didžioji dalis iš maždaug 100 savivaldybės administracijos darbuotojų dirba nuotoliniu būdu, apie 15 darbuotojų yra izoliavęsi dėl artimų kontaktų, įskaitant jį patį ir merą.

Dėl šios situacijos vidurdienį rengiamas nuotolinis Raseinių ekstremalių situacijų komisijos posėdis – jis pavėlintas pora valandų siekiant sulaukti naujausios informacijos apie užkrato plitimą iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC)

„Bus matyti iš duomenų – jei atvejų daugėja, be nacionalinio įsikišimo neišsiversime“, – sakė jis.

E. Jonyla įtaria, kad užkratas savivaldybėje galėjo paplisti nuo vienos darbuotojos, kai praėjusią savaitę, ketvirtadienį, rengiantis atidengti memorialą partizanams Kryžkalnyje, jis ir kiti darbuotojai vyko vienu automobiliu.

Raseinių rajono merui mestas šešėlis dėl saviizoliacijos pažeidimų, šis juos negia

Všį “Atrask Raseinius“ turizmo centro direktorius Arnas Zmitra neslepia, kad Raseinių rajono savivaldybėje koronaviruso atvejis buvo žinomas jau praėjusį penktadienį.

„Jau penktadienį, rugsėjo 18 dieną, buvo žinoma, kad savivaldybėje yra susirgimas. Tačiau apie tai niekas viešai nekalbėjo. Pirmadienį buvo dar daugiau sergančių, antradienį taip pat. Policijoje ir ligoninėje buvo viešai žinoma, kad tai židiniai. Bet, kad savivaldybėje yra židinys, buvo pripažinta tik ketvirtadienį. Nors susirgimų savivaldybėje buvo jau nuo penktadienio. Tai kyla didelis klausimas ir abejonė, jeigu savivaldybėje yra židinys, tai ar buvo protinga rodytis ir dalyvauti įvairiuose pasitarimuose ir merui apžiūrinėti trečiadienį Raseiniuose startavusį mobilų patikros punktą ir panašiai. Vis dėlto juk jie visi buvo iš vieno pastato. Kai policijoje buvo patvirtintas židinys, ji buvo uždaryta. Rajoną aptarnavo policininkai iš kitų rajonų. Savivaldybė, deja, šiuo keliu nežengė“, – Eltai sakė A. Zmitra.

Anot jo, meras, vicemeras Kęstutis Užemeckas, administracijos direktorius Edmundas Jonyla ir jo pavaduotoja Irma Juknevičienė turėjo saviizoliuotis ir nedalyvauti miesto renginiuose.

Raseinių rajono meras Andrius Bautronis neigia kaltinimus, kad jis ir jo komanda turėjo izoliuotis jau nuo rugsėjo 18 dienos, bet to nedarė. Anot jo, susirgus asmeniui savivaldybėje jis nebuvo nurodytas kaip artimą sąlytį su užsikrėtusiuoju turėjęs asmuo.

„Vertinkime tai, kad tas, kas čia komentuoja, eina į rinkimus ir yra stipriai oponuojantys. Penktadienį, (rugsėjo 18 dieną, – ELTA), mes sužinojome, kad yra sergantis asmuo savivaldybėje. Tuo atveju Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) iš karto klausia žmogaus, su kuo jis turėjo artimus kontaktus. Nei aš, nei administracijos direktorius, nei pavaduotoja, nei vicemeras nebuvo nurodyti kaip artimą sąlyti su sergančiu asmeniu turėję asmenys. Negavome nė vieno pranešimo, kad mes turime saviizoliuotis. Aš taip pat puikiai žinau sergantį žmogų ir aš pats puikiai žinau, kad su juo nekontaktavau. Tiek aš, tiek ir sergantis žmogus tai gali paliudyti“, – Eltai teigė A. Bautronis.

Anot mero, uždaryti visą savivaldybę bei saviizoliuotis visiems darbuotojams nereikėjo.

Prašys skelbti lokalų karantiną

LRT.lt primena, kad „karščiausiu“ COVID-19 tašku Lietuvoje Raseiniai tapo dar ketvirtadienį.

Vertinant kelių mėnesių statistiką, čia fiksuojamas didžiausias naujų atvejų šuolis.

Miesto meras Andrius Bautronis teigė, kad neatmetama galimybė įvesti karantiną arba izoliuoti miestą.

„Savivaldybė per ekstremalių situacijų komisiją skelbtų, bet ar suveiks visi teisiniai ir mokestiniai garantai, kurie galioja karantino metu valstybiniu lygmeniu“, – kalbėjo meras, neatmetęs, kad savivaldybė po posėdžio jau rytoj priims kažkokį sprendimą dėl šio klausimo.

A. Bautronio teigimu, tikėtina, kad bus kreiptasi į Vyriausybę, kad ši inicijuotų ir Raseiniuose skelbtų karantiną.

Tiesa, merą neramina ir kita situacija mieste – bendruomenėje vyrauja neigiamas požiūris į COVID-19, politiko teigimu, žmonės neigia veido kaukių reikalingumą, atstumo laikymosi prasmę.

„Nežinau, gal žmonės pavargo nuo pirmojo karantino, izoliacijos ir dabar neigia ir to visuomenėje labai trūksta“, – LRT RADIJUI sakė A. Bautronis.

Populiariausi

Kauno gimtadienis

Lietuvoje

2020.10.21 10:20

Rekordinis COVID-19 skaičius: daugiausia atvejų Kauno apskrityje, stiprus signalas Telšiams, o trečdalio atvejų atsekti nepavyko židinys Blinstrubiškiuose tebeliepsnoja – 20 naujų susirgimų; atnaujinta 11.29

9
Šunys buvo aptikti miške paliktame autobusiuke

Lietuvoje

2020.10.21 13:04

Klaipėdos rajono miške – krovininis autobusiukas, jame rasti išsekę šunys šunys narvuose galėjo būti kelias paras; valstybiniai autobusiuko numeriai – ispaniški; atnaujinta 14.11

9