Kultūra

2015.09.08 13:45

Išpildyta paskutinė dramaturgo K. Ostrausko valia

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Kaune, Petrašiūnų kapinėse palaidotas žymus lietuvių išeivių rašytojas, dramaturgas Kostas Ostrauskas.

Kaune, Petrašiūnų kapinėse palaidotas žymus lietuvių išeivių rašytojas, dramaturgas Kostas Ostrauskas.

Lietuvių avangardinės dramaturgijos kūrėjo, literatūros istoriko ir kritiko K. Ostrausko valia – būti palaidotam gimtinėje – išsipildė. Prieš pusantrų metų Jungtinėse valstijose, Pensilvanijoje miręs rašytojas pirmadienį palaidotas Petrašiūnų kapinėse, rašytojų kalnelyje.

„Tėvas norėjo grįžti į Lietuvą. Tai pelenus ir parvežėme atgal į Lietuvą, kur jis norėjo būti. Ir palaidojome čia. Kaip jis norėjo, taip ir yra“, – teigė rašytojo sūnus Darius Ostrauskas.

Rašytojas 1944 metais artėjant frontui pasitraukė į Vokietiją, vėliau – į JAV. K. Ostrauskas – vienas iš paskutinių rašytojo Vinco Krėvės Mickevičiaus studentų.

Dramaturgo kūrybinis palikimas saugomas ir tyrinėjamas Maironio lietuvių literatūros muziejuje.

„Visas rankraštinis palikimas nuo pirmos jo dramos, nuo pirmo apsakymo – viskas yra saugoma. Na, o įdomiausias yra jo epistolinis palikimas. 3,5 tūkst. laiškų –  įsivaizduokite“, – pasakojo Maironio lietuvių literatūros muziejaus Išeivių rašytojų sk. vedėja dr. Virginija Paplauskienė.

K. Ostrauskas išleido per 20 knygų. Ryškiausios jo kūryboje – modernios absurdo dramos. Žinomiausi kūriniai – „Čičinskas“, „Jūratė ir Kastytis“, „Bacho fleita“, „Kvartetas“. Po rašytojo mirties išleista jo pjesių knyga „Paskutinis kvartetas“. Šiandien ji pristatyta Maironio muziejuje. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.