Kultūra

2018.05.14 06:55

Tautodailininkas J. Jakštas žada rašyti atsiminimus

Švenčionių rajono tautodailininkas Juozapas Jakštas vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo atstatinėti koplytstulpius ir kryžius. Paskutinė jo kompozicija Jukiškės kaime skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Daugiau kaip 200 medžio skulptūrų, bareljefų, altorių, dekoratyvinių drožinių sukūrusiam tautodailininkui Juozapui Jakštui iš Švenčionių rajono Jukiškės kaimo – jau 78 metai. Dar sovietmečiu jis vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo atstatinėti koplytstulpius, kryžius, bendravo su disidentais.

Daugelis J. Jakšto darbų puošia Švenčionių rajono ir kitus Lietuvos miestelius. Paskutinė jo kompozicija Jukiškės kaime skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Čia iš ąžuolo išdrožti Karalius Mindaugas, Vytautas Didysis, tautos patriarchas Jonas Basanavičius, prezidentas Antanas Smetona ir mūsų amžininkų bareljefai.

Pasak J. Jakšto, kurti iš ąžuolo jo amžiuje ir sunku, ir mediena brangi. Tad didelių užmojų neturi. Kaip buvęs Švenčionių rajono „Sąjūdžio“ vadovas, nemažai bendravęs su disidentais, sako dar norintis parašyti atsiminimus.

Plačiau apie tai – Salomėjos Pranaitienės reportaže.