Kultūra

2021.09.21 15:24

Vienintelis pasaulinio garso tenoro Iano Bostridge`o pasirodymas Baltijos šalyse – Paliesiaus dvare

LRT.lt2021.09.21 15:24

Rugsėjo 25 d. į Paliesiaus dvaro koncertų salę „Pasaga“ sugrįžta pasaulinio garso tenoras, muzikos teoretikas, istorikas ir filosofas Ianas Bostridge`as iš Didžiosios Britanijos ir pianistė Saskia Giorgini. Tai bus vienintelis atlikėjų pasirodymas Baltijos šalyse šiais metais, rašoma Paliesiaus dvaro pranešime žiniasklaidai.

2020 m. rudenį tenoras I. Bostridge`as pirmą kartą lankėsi ir koncertavo Lietuvoje. Rugsėjį įvykęs koncertas pavergė klausytojų ir kritikų širdis.

Šitaip apie pasirodymą atsiliepė LMTA profesorė pianistė Eleonora Radvilaitė: „Šis reto grožio balso savininkas su italų ir olandų kilmės jauna pianiste Saskia Giorgini, dabar gyvenančia Vienoje, tobulai interpretavo Franzo Schuberto 24 dainų vokalinį ciklą „Žiemos kelionė“ („Winterreise“, pagal Wilhelmo Müllerio tekstus). Sunku net patikėti, kad Paliesiaus dvaro koncertų organizatoriams pavyko privilioti visame pasaulyje garbinamą dainininką ir šis atvyko koncertuoti jam nežinomoje atokaus Lietuvos kampelio scenoje.“

Artėjant tenoro sugrįžimui ir vieninteliam koncertui Baltijos šalyse rugsėjo 25 d., kviečiame prisiminti LRT PLIUS laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ įvykusį pokalbį su Ianu Bostridge`u:

„Dainavimo iš tikrųjų niekada nestudijavau“, – prisipažįsta pats Ian Bostridge, bet visuose mokslo etapuose jis sutikdavo muzikos entuziastų, kurie įtraukdavo jaunuolį į dainavimo pasaulį.

„Dainuoju ir ... kažkurią akimirką muziką išgirstu kitaip, o tą kitoniškumą nusinešu į kitą koncertą“, – sako Ian Bostridge.

Pirmoje pokalbio dalyje dviejų operos solistų pokalbis apie pandemijos gniaužtus, senelio istorinį įvartį į „Bayerno“ vartus, susidomėjimą raganavimu ir apie linksmų dainų sunkumą laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“:

Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus. Tenoras Ian Bostridge I d.

Antroje pokalbio dalyje apie jaunatviškas meilės kančias ir serenadas po mylimosios langais, ankštą teatrinį kostiumą Vienos operoje ir apie Šerloką Holmsą bei Borisą Johnsoną ir ... savo kuklumą laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“:

Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus. Ianas Bostridge`as – apie serenadas po mylimosios langais, ankštą teatrinį kostiumą ir Borisą Johnsoną II d.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt