Kultūra

2016.07.18 21:32

Pažaislio muzikos festivalyje pasirodė ir kylanti Meksikos žvaigždė

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.07.18 21:32

Vienintelį koncertą Kaune surengusio Amerikos jaunimo orkestro dirigentas teigia, kad muzika gali keisti ne tik muzikų, bet ir klausytojų gyvenimus. Pažaislio muzikos festivalio svečiai – talentingiausi Amerikos atlikėjai, iš 25 šalių.

Vasaros keliones pradėjęs Estijoje, Amerikos jaunimo orkestras toliau keliauja per Baltijos šalis, Lenkiją, Skandinaviją. Į prieš penkiolika metų Vašingtone įkurtą orkestrą patenka tik patys gabiausi Amerikos jaunieji muzikai, dirigentas sako, į vieną vietą dažniausiai pretenduoja šeši talentai. Kiekvieną vasarą orkestras koncertus rengia skirtingose šalyse, o pats dirigentas, Carlosas Miguelis Prieto,  Meksikoje – kylanti žvaigždė, jis koncertuoja su garsiausiais Šiaurės Amerikos simfoniniais orkestrais. Dirigento teigimu, muzika keičia gyvenimus – ir pačių orkestro muzikantų, ir klausytojų.  

„Mūsų orkestro tikslas – per klasikinę muziką suvienyti labai skirtingus žmones, nes Amerika didelė; ir kaip Europa, mes turime skirtingas tradicijas ir skirtingai suprantame muziką. Per tokias vasaros keliones orkestras auga ne tik muzikine prasme, svarbiausia, muzikantai mokosi vienas iš kito, patyrimai juos keičia“, – teigė C. M. Prieto.

Amerikos jaunimo orkestras bendrus koncertus rengia su muzikos pasaulio žvaigždėmis, o jo meno patarėjas – dainininkas ir dirigentas Plasidas Domingas. Koncerte Kaune  su orkestru pasirodė ir tarptautinių konkursų laureatė, pianistė iš Estijos Irina Zahharenkova.

„Groti su šiuo orkestru man labai svarbu – įgyju patirties, gerėja mano muzikiniai gebėjimai, nes kiekvieną kartą iš jų išmokstu ko nors naujo“, – sakė solistė I. Zahharenkova.

Orkestrą į Lietuvą pakvietęs 21-asis Pažaislio muzikos festivalis tęsiasi toliau – per visą vasarą bus surengta daugiau kaip keturios dešimtys koncertų. Geriausius įrašus matys ir LRT žiūrovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.