Gyvenimas

2019.07.11 15:53

Birštono apžvalgos bokštas atidarytas: nuo jo vaizdas atsiveria kaip iš oro baliono

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.07.11 15:53

Penktadienį nuo 7 valandos ryto lankytojai jau galės užlipti į aukščiausią Lietuvos apžvalgos bokštą, esantį netoli Birštono. Nuo 45 metrų bokšto aikštelės visi galės išvysti Nemuno vingį, kurio grožį stovint ant žemės sunku įvertinti. Dabar Nemuno kilpos atsivers kiekvieno akiai.

Nemuno kilpų regioninio parko kultūrologė Ramutė Milušauskienė sakė, kad nuo bokšto apžvalgos aikštelės kaip ant delno bus matyti Birštonas. Taip pat žvilgsniu bus galima aprėpti Prienų, Alytaus apylinkes.

„Jeigu žmogus su savimi turės žiūronus, tai galės pamatyti ir Jiezno bažnyčios bokštus ar netgi dar daugiau ir toliau. Tai iš tiesų yra išskirtinė vieta. Nebūtina bus skristi lėktuvu ar oro balionu, kad žmogus pamatytų tokį išskirtinį kraštovaizdį. Pakaks užlipti į patį aukščiausią Lietuvos bokštą“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbėjo R. Milušauskienė.

Viso bokšto aukštis siekia 51 metrą. Kylant į bokštą įrengtos šešios atokvėpio vietos, kadangi įveikti tokį aukštį be poilsio būtų sunkoka.

Birštono apžvalgos bokštas išsiskiria ir savo dizainu. Anot R. Milušauskienės, bokšto dizainas buvo renkamas pakankamai ilgai, nes norėta atspindėti visą krašto istoriją.

„Tai, kaip turi atrodyti apžvalgos bokštas, pasufleravo kadaise prie Nemuno stovėjusios pilys. Kiekviena pilis turėjo apsauginius, apžvalginius bokštus, kurie atrodė taip, kaip dabartinis Birštono apžvalgos bokštas. Jo dizaine taip pat atsispindi kiti tradiciniai elementai – verpstės, šiaudiniai sodai“, – pasakojo R. Milušauskienė.

Aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje pastatytas saugomoje teritorijoje, ant Škėvonių gūbrio.

„Jeigu į gūbrį pažiūrėtume iš kitos pusės, tai pamatytume labai daug archeologinių darinių. O jeigu jį apšviečia saulė, tai jis suspindi visomis vaivorykštės spalvomis. Geologai tikrai patvirtintų, jog čia yra daug naudingų iškasenų ir uolienų“, – kalbėjo R. Milušauskienė.

Ta vieta, ant kurios stovi apžvalgos bokštas, yra pati aukščiausia Nemuno kilpų regioniniame parke.

Pradžioje Birštono apžvalgos bokšto darbo laikas bus ribojamas. Į jį bus galima užlipti nuo 7 iki 22 val. Pirmosiomis dienomis lankytojų srautai bus reguliuojami, nes vienu metu bokšte gali būti ne daugiau kaip 40 žmonių. Pirmąsias savaites patariama vizitą į bokštą planuoti darbo dienomis, kai lankytojų tikimasi mažiau nei savaitgaliais.

Kita problema, su kuria susidurs lankytojai, yra sudėtingas privažiavimas prie objekto. Todėl patariama automobilius palikti pačiame Birštone ir iki apžvalgos bokšto ateiti pėsčiomis. Ateityje prie šio objekto turėtų būti įrengta didelė automobilių stovėjimo aikštelė.

Lankytojai su negalia gali privažiuoti automobiliu iki pat bokšto, kur įrengta nedidelė stovėjimo aikštelė. Jiems, kaip ir lipti laipteliais nenorintiems lankytojams, įrengti specialūs informaciniai stendai su QR kodais, kuriuos nuskaičius telefonu, jo ekrane matosi iš bokšto atsiveriantys vaizdai.

Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė pasidžiaugė, kad apžvalgos bokštas veiks ištisus metus. Anot jos, kol kas sunku prognozuoti, kokie turistų srautai laukia Birštono.

Daugiau apie tai – reportaže:

Aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas: nuo rytdienos į rekordinį 45 m aukštį galės užkopti visi norintys
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt