Verslas

2017.03.05 18:04

Užsieniečių pamėgtų Trakų stotis prisikels naujam gyvenimui

Salomėja Pranaitienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.03.05 18:04

Trakuose, kuriuos, statistikų skaičiavimu, kasmet aplanko apie milijonas žmonių, iš jų nemažai užsienio turistų, bus rekonstruojama nebeatitinkanti šiuolaikinių poreikių autobusų stotis. Trakai naują sezoną pasitinka ir įsigiję naujų autobusų bei tvarkydami gatves. 

Statistika rodo, kad 8 iš 10 į Vilnių atvykusių užsienio turistų aplanko ir senąją sostinę Trakus, nemažai jų atkeliauja autobusais. Šį sezoną tarp Vilniaus ir Trakų kursuos trys nauji, ką tik įsigyti autobusai.

O prieš tris dešimtmečius statyta autobusų stotis – seniai nemačiusi remonto, atrodo prastai, nešildoma. Pasak UAB „Trakų autobusai“ vadovo Vytauto Karnilos, pokyčių reikia ir dėl keleivių saugumo.

„Ji yra labai sena. Ir stogas leidžia, ir aptrupėjusi. Tai reikėtų pakeisti ne tik dėl miesto įvaizdžio, bet ir dėl keleivių saugumo ir patogumo. Manau, kad šiemet tai pradės daryti“, – sako V. Karnila.

Pasak Trakų rajono merės Editos Rudelienės, savivaldybė neturi lėšų stočiai rekonstruoti, tad surado investuotoją. Iš viso čia iškilsiančių pastatų plotas sieks 2000 kv. metrų – bus ne tik nauja stotis, bet ir parduotuvės, kavinė, Trakų informacijos centras ir dviračių nuomos punktas. Taip pat bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.

Daugiau apie tai – reportaže.