Naujienų srautas

Verslas2019.11.28 06:43

Pirmasis Lietuvos vienaragis: „Vinted“ perkopė 1 mlrd. eurų vertės kartelę

LRT.lt 2019.11.28 06:43

Internetinė naudotų drabužių mainų ir prekybos platforma „Vinted“ per paskutinį investicijų raundą pritraukė 128 mln. eurų, savo rinkos vertę padidino iki daugiau nei 1 mlrd. eurų ir tapo pirmuoju vienaragiu (angl. unicorn) iš Lietuvos. Vienaragiais vadinami itin sėkmingi startuoliai, kurių rinkos vertė viršija 1 mlrd. eurų – Lietuvoje to padaryti nebuvo pavykę nė vienam startuoliui.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, pagrindiniu naujo raundo investuotoju tapo šviežiai į „Vinted“ investuojantis rizikos kapitalo fondas „Lightspeed Venture Partners“. Kartu su juo investavo ir dabartiniai investuotojai „Sprints Capital“, „Insight Venture Partners“, „Accel“ ir „Burda Principal Investments“.

Pritrauktas investicijas „Vinted“ skirs savo technologinės platformos vystymui bei spartesnei plėtrai ir augimui Europoje, kur šiuo metu vienija 25 mln. narių bendruomenę.

Teigiama, kad bendrovė ir toliau pagrindinį dėmesį teiks privatiems namų vartotojams. Taip pat „Vinted“ žada daugiau investuoti į naujas technologijas, kurios užtikrins geresnę platformos narių patirtį, ir toliau stiprinti saugumo bei pagalbos vartotojams sritis.

„Vinted“ siekia, kad iš rankų į rankas keliaujantys drabužiai taptų pirmu pasirinkimu visame pasaulyje. Bendrovės platformoje nariai iš 11 Europos šalių šiuo metu siūlo per 180 mln. skirtingų drabužių ir vaikų prekių. Planuojama, kad per šiuos metus „Vinted“ platformoje bus atlikta sandorių, kurių bendra vertė sieks 1,3 mlrd. eurų – bendrovės verslo modelio dėka šie pinigai keliauja į „Vinted“ narių kišenes.

Įmonė planuoja padvigubinti darbuotojų skaičių produkto ir technologijų komandose. Šiuo metu „Vinted“ dirba per 300 profesionalų – didžioji dalis planuojamų naujų pozicijų bus Lietuvoje, kur įsikūręs pagrindinis bendrovės biuras. Skaičiuojama, kad vien Europoje antrinė drabužių rinka yra verta 13 mlrd. eurų.

„Pasaulinė naudotų drabužių rinka artėja prie lūžio taško – vartotojai vis atsakingiau pradeda vertinti savo pirkimo įpročius. Dėkojame naujiems ir esamiems investuotojams, kurie tiki mūsų misija įrodyti, kad naudotos prekės gali tapti pirmu vartotojo pasirinkimu. Pritrauktos investicijos rodo, kad pasirinkome tinkamą kelią kuriant daugiau vertės mūsų nariams bei tuo pačiu signalizuoja, kad rinkoje vis dar yra daug neišnaudotų galimybių, – sako Thomas Plantenga, „Vinted“ generalinis direktorius. – Norime padėti žmonėms greičiau parduoti ar įsigyti daiktus iš platesnio produktų krepšelio nei bet kuri kita platforma Europoje. Ir, be abejo, tai daryti mažiausiais įmanomais kaštais mūsų nariams.“

„Naudotų rūbų kategorija, augant tvarumo ir įvairovės poreikiui, artimiausiu metu aplenks greitąją madą. Investuodami ieškome neeilinių vadovų komandų, kuriančių industrijas keičiančias bendroves. Po šio investicijų raundo „Vinted“ tapo pirmuoju vienaragiu iš Lietuvos ir viena didžiausių vartotojų technologijų bendrovių Europoje“, – sako Rytis Vitkauskas, „Lightspeed Venture Partners“ partneris Europoje.

Milda Mitkutė ir Justas Janauskas „Vinted“ įkūrė 2008 metais, siekdami padėti kovoti su augančia problema Europoje – per dideliu kiekiu rūbų. Milda kraustėsi iš vieno būsto į kitą, tačiau suprato, kad turi per daug drabužių. Justas padėjo Mildai sukurti portalą, kuriame ji dalį drabužių norėjo atiduoti savo draugams. Platforma tapo itin sėkminga ir sparčiai augo organiškai be jokių išorinių investicijų. 2011 metais prie komandos, kaip pirmasis investuotojas ir vykdomasis direktorius, prisijungė Mantas Mikuckas. Jis padėjo „Vinted“ išsiplėsti į tarptautines rinkas. Šiandien „Vinted“ veikia 11 rinkų Europoje, įskaitant Prancūziją, Vokietiją, Ispaniją ir Nyderlandus. Bendrovės įvairiatautė komanda dirba iš centrinio biuro Vilniuje bei padalinių Berlyne, Prahoje ir Varšuvoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi