Veidai

2020.02.19 13:21

Prieš metus iškeliavusį dizainerį Karlą Lagerfeldą socialiniame tinkle „prisiminė“ ir jo garsioji katė

LRT.lt 2020.02.19 13:21

Prieš metus iškeliavęs, bet daugelio širdyse vis dar gyvas „Chanel“ mados namų kūrybos vadovas, dizaineris Karlas Lagerfeldas garsėjo ne tik savo talentu ir stiliaus pojūčiu, bet ir besąlygiška meile katei Choupette. Minint dizainerio mirties metines, katei instagrame sukurtame profilyje buvo paskelbta bendra šeimininko ir augintinės nuotrauka bei jautrūs žodžiai.

„Tavęs nebėra jau metus, laikas skrieja taip greitai... Nėra nė dienos, kad apie tave nepagalvočiau ir neprisiminčiau, kaip būdavome kartu. Ačiū už meilę, kurią man davei, už džiaugsmus, kuriuos suteikei, ačiū, kad buvai toks išskirtinis žmogus. Visi tave mylėjo ir tebemyli, nes meilė – beribė. Vieną dieną mes ir vėl susitiksime ir apsikabinsime“, – jautriai rašoma po bendra K. Lagerfeldo ir jo augintinės Choupette nuotrauka.

View this post on Instagram

Dear daddy It’s been a year since you've been here, time flies so quickly... I learned to live with the weight of your absence, not a day goes by without me thinking of you, of us, of all those happy memories spent near to you. Thank you for the love you have given me for these joys that you have brought me, thank you for being you, a unique and exceptional man. You know, everyone loved you and we still love you today, because this Love is infinite... Our Françoise takes care of me as you wished, we are fine, I know that where you are from, you watch over us... One day we will meet again and we can hug again. Until this day, I do everything to make the people I love happy... Know that I loved you, I love you and I will love you forever etched for eternity With love, your Choupinette😽❤️ #Choupette #choupettelagerfeld #karllagerfeld #karlforever

A post shared by Choupette Lagerfeld (@choupetteofficiel) on

Viena garsiausių mados pasaulio kačių instagrame turi beveik 40 tūkst. sekėjų. Po K. Lagerfeldo mirties ėmė sklisti gandai, jog ji taps dizainerio sukauptų milijonų paveldėtoja.

K. Lagerfeldo aštuonerius metus auginta ir lepinta keturkojė mėgavosi gyvenimu ir maitinosi iš sidabrinių lėkščių nuo tada, kai 2011 metais dizaineris ją „pagrobė“ iš savo jauno draugo modelio Baptiste Gaibiconi.

Dar gerokai prieš palikdamas šį pasaulį K. Lagerfeldas žadėjo, kad užtikrins asmeninį apsaugininką ir dvi tarnaites turinčiai augintinei ne prastesnį gyvenimą nei tas, prie kurio ji yra pripratusi.

„Choupette yra turtinga mergaitė, – kartą sakė jis Prancūzijos televizijai, leisdamas suprasti, kad augintinė yra įtraukta į jo testamentą. – Ji turi savo turtų“, – pridūrė jis.

Manoma, kad šis turtas turėtų siekti maždaug 3 mln. eurų – tiek Choupette uždirbo su šeimininku filmuodamasi Vokietijos automobilių gamintojos ir japonų kosmetikos kompanijos reklamose.

„Jeigu kas nors atsitiks, ją prižiūrintis žmogus neliks be nieko“, – anksčiau sakė F. Lagerfeldas, kūręs Prancūzijos „Chanel“, Italijos „Fendi“ ir savo „Karl Lagerfeld“ mados namams.

Choupette – kurią Kaizeriu vadintas dizaineris lygino su paslaptingąja Greta Garbo – yra kultinė figūra mados pasaulyje. Socialiniuose tinkluose ji turi daugiau nei 170 tūkst. sekėjų.

Ji taip pat yra knygos „Choupette: The Private Life of a High-Flying Fashion Cat“ (liet. „Choupette. Aukštai iškilusios mados katės privatus gyvenimas“) pagrindinė herojė. Knygoje yra nuotraukų, kur katytė įamžinta ant supermanekenės Lindos Evangelistos rankų arba pozuoja patogiai įsitaisiusi su prancūzų modeliu ir aktore Laetitia Casta.

Tačiau priešingai nei minėtoms gražuolėms, Choupette niekada neteko rūpintis savo mityba ir žiūrėti, ką valgo. Knygoje yra K. Lagerfeldo augintinės mėgstamiausių patiekalų, paruoštų geriausiuose Paryžiaus restoranuose, receptų.

Vienas tokių yra karališkųjų krabų, rūkytos lašišos ir ikrų salotos. Choupette skiriasi nuo daugelio kitų kačių dar ir tuo, kad ji maitinasi prie stalo. „Ji yra kaip žmogus, tik pasižymi papildomu privalumu – tyla“, – juokavo K. Lagerfeldas.

Nepaisant katės gurmanės reputacijos, dizaineris jai neleido reklamuoti kačių ėdalo. „Ji tam per daug rafinuota“, – sakė sąmoju garsėjęs kūrėjas. Gyvendamas vienas jis pripažino, jog Choupette yra jo pasaulio centras.

K. Lagerfeldas gimė Vokietijoje, tačiau, būdamas 14-os, išvyko į Paryžių ir pradėjo mokytis dailės bei istorijos. Vėliau tapo Pierre`o Balmaino asistentu, po kurio laiko – Jeano Patou. Tai jam suteikė progą dirbti su aukštosios mados kolekcijomis.

Dizaineris puikiai kalbėjo keliomis kalbomis, be to, jam priklausė knygynas Paryžiuje. K. Lagerfeldas išleido ir savo meninės fotografijos albumą.

Kūrėjas prisijungė prie mados namų „Chanel“ 1983 m., praėjus dešimčiai metų nuo Coco Chanel mirties.

K. Lagerfeldas 36-erius metus dirbo mados namuose ir pavertė įmonę žinomu tarptautiniu mados koncernu su prabangiomis kolekcijomis, aksesuarais ir kvepalais. K. Lagerfeldo įpėdine tapo ilgametė jo bendražygė Virginie Viard.

Karlas Lagerfeldas pasikeitė savo originalią pavardę – Lagerfeldt – pašalindamas raidę „t“ po to, kai išleido knygą „The Karl Lagerfeld Diet“ („Karlo Lagerfeldo dieta“). Anot dizainerio, naujoji pavardė skambėjo geriau ir buvo naudingesnė komerciškai.

Žinoma, kad K. Lagerfeldas sugebėjo numesti daug svorio. Tai paskatino jį parašyti ir išleisti knygą „The Karl Lagerfeld Diet“. K. Lagerfeldas yra pasakęs, kad mada – geriausia ir sveikiausia motyvacija mesti svorį.

2011 m. K. Lagerfeldas pripažino nesantis aktyvus išmaniųjų technologijų naudotojas. „Nenaudoju mobiliojo telefono. Aš skaitau, rašau, mėgstu laiškus ir žinutes lapeliuose. Negaliu pakęsti kalbėjimo telefonu. Kai piešiu, skaitau, nenoriu būti trukdomas, o telefono skambutis – tikras įsibrovimas“, – teigė dizaineris.

K. Lagerfeldas pasisakė už tikrų kailių naudojimą mados industrijoje, nors pats kailių nedėvėjo ir beveik nevalgė mėsos.

Dizaineris sukūrė kostiumus maždaug 16 filmų, tarp kurių – ir „Oskaro“ apdovanojimą pelniusi 1988 m. juosta „Babetės puota“.

K. Lagerfeldas mirė 2019 m. vasario 19 d. Jam buvo 85-eri. Tų metų sausį dizaineris pirmą kartą nepasirodė „Chanel“ mados pristatyme Paryžiuje.