Kultūra

2019.02.19 18:00

Mados pasaulis Karlą Lagerfeldą prisimena kaip genijų

BNS 2019.02.19 18:00

Pasaulinę šlovę pelniusio dizainerio Karlo Lagerfeldo mirtis sukrėtė mados pasaulį. Vokietijoje gimęs K. Lagerfeldas net perkopęs 80-mečio slenkstį šluostė nosis daugeliui gerokai už jį jaunesnių mados kūrėjų.  Ilgamečio „Chanel“ mados namų kūrybos vadovo, vadinamo „Kaizeriu“, gerbėjai socialiniuose tinkluose reiškia pagarbą legendiniam kūrėjui ir dalijasi prisiminimais. 

Italų dizainerė Donatella Versace buvo viena pirmųjų, pareiškusių pagarbą kūrėjui socialiniame tinkle „Instagram“, vos pasklidus žiniai apie „Kaizerio“ mirtį.

„Karlai, tavo genialumas palietė daugelio žmonių gyvenimus, ypač Gianni ir mano“, – parašė ji, paminėdama nužudytą savo brolį ir prekės ženklo „Versace“ įkūrėją Gianni Versace. 

„Niekada neužmiršime tavo neįtikėtino talento ir begalinio įkvėpimo. Mes visada mokėmės iš tavęs“, – tęsė ji. 

Scanpix nuotr.

Prabangos prekių milžinės LVMH savininkas Bernard'as Arnault, įtakingiausias mados industrijos veikėjas, sakė esąs be galo nuliūdintas netekęs labai brangaus draugo ir kūrybos genijaus.

„Mada ir kultūra prarado didžiulį įkvėpimo šaltinį. Jis prisidėjo, kad padarytų Paryžių pasaulio mados sostine, o „Fendi“ – viena inovatyviausių itališkų prekės ženklų“, – sakė milijardierius.

Dainininkė ir buvusi pirmoji Prancūzijos ponia Carla Bruni-Sarkozy, demonstravusi K. Lagerfeldo kolekcijas ant podiumo, tai pat parašė jaudinančią žinutę savo mentoriui socialiniame tinkle „Instagram“.

„Ačiū už visą tą energiją... ačiū už tai, kad dovanojote mūsų pasauliui grožio ir šviesos, davėte tiek spalvų tamsoje ir tiek daug išminties mūsų pilkoms dienoms. Manau, per daug ašarų ir per daug gėlių nebūtumėte norėję, bet jūsų trūks. Visam pasauliui ir man jūsų trūks“, – parašė ji.

Scanpix nuotr.

Nupudruotus baltus plaukus susirišęs į kaselę, nesiskiriantis su juodais saulės akiniais ir iškrakmolytais baltais marškiniais, jis buvo ne mažiau atpažįstamas nei jo klientai iš garsenybių pasaulio.

Mados kūrėja tapusi popmuzikos žvaigždė Victoria Beckham parašė: „Karlas buvo genijus. Jis visada buvo labai malonus ir dosnus man bendraujant asmeniškai ir profesinėje srityje. Ilsėkis ramybėje.

„Privilegija galėti sakyti, kad su juo dirbai, kad klauseisi jo kalbant, kad su juo kalbėjaisi, kad jis yra sukūręs tau drabužių“, – „Instagram“ parašė prancūzų aktorė ir dainininkė Vanessa Paradis.

„Karlas Lagerfeldas – milžiniška asmenybė, nepaprastas žmogus“, – radijui RTL sakė Prancūzijos vidaus reikalų ministras Christophe'as Castaneras.