Naujienų srautas

Kultūra2019.02.19 16:57

Lietuvos dizaineriai apie K. Lagerfeldą: legendinis kūrėjas ir šilta asmenybė

Karlas Lagerfeldas buvo legendinis kūrėjas, sugebėjęs visą gyvenimą likti aktyvus ir kūrybingas, kalbėdama apie antradienį mirusį mados kūrėją LRT.lt sako Lietuvos dizainerė Agnė Kuzmickaitė. Kaip teigia dizaineris Juozas Statkevičius, legendinis mados namų „Chanel“ kūrybos vadovas buvo ne tik įstabus kūrėjas, bet ir šilta asmenybė. 

A. Kuzmickaitė: tai legendinis dizaineris

Lietuvos dizainerė ir mados kūrėja Agnė Kuzmickaitė portalui LRT.lt sako, kad K. Lagerfeldas – vienas legendinių dizainerių ir senosios kartos korifėjų: „Jis vienas tikrųjų dizainerių, kurie pradėjo kurti dar tuomet, kai mada nebuvo tokia greita ir besikeičianti kaip dabar. Tie dizaineriai galėjo formuoti stilių, jų nebuvo tiek daug.“

Anot A. Kuzmickaitės, galima sakyti, kad K. Lagerfeldu žymima epocha. „Be to, tai unikalus atvejis, kai dizaineris visą gyvenimą lieka aktyvūs ir kūrybingas. Tai tikrai labai reikšminga. K. Lagerfeldas kūrė ne tik mados namams „Chanel“, taip pat jis bendradarbiavo su „Fendi“, turėjo savo vardo brand’ą. Man ypač imponuoja tai, kad jis sugebėjo mados namus „Chanel“ išlaikyti aktualius, esminiai dalykai nesikeitė. Šie mados namai visuomet buvo ant bangos, nors jų įkūrėjos – Coco Chanel – jau seniai nebėra“, – teigia dizainerė.

A. Kuzmickaitės teigimu, visiškai nežinia, kas užims mados namų „Chanel“ kūrybos vadovo vietą, tai labai įdomu. Dizainerė pastebi, kad tokioje profesijoje svarbu ne tik dizainerio kūryba, bet ir jo asmenybė.

J. Statkevičius: tai buvo šilta asmenybė 

Dizaineris Juozas Statkevičius portalui LRT.lt K. Lagerfeldą apibūdina kaip tikrą legendą, istoriją, prisimena jį kaip labai šiltą asmenybę ir didžiuojasi turintis jo autografą. Juodu ne sykį ir susitikę per aukštosios mados kolekcijų pristatymus Paryžiuje, tačiau vienas atvejis – išskirtinis.

„Turėjau savo žvynų suknelę Niujorke, ją davė vilkėti aktorei Nicolei Ritchie. Jos nuotrauka su ta suknele buvo amerikietiškajame „Harpers Bazaar“, o nuotraukos autorius – Lagerfeldas. Nes jis buvo ne tik madų kūrėjas, bet ir režisierius, fotografas. Prieš maždaug penkerius metus per vieną „Chanel“ pristatymą jau po demonstracijos nuėjau su žurnalu pas Lagerfeldą ir paprašiau jo parašo. Jis atpažino, kad tai jo nuotrauka, o aš pasakiau, kad tai mano suknelė. Tada iškart šiltas bendravimas, prancūziški bučiniai į žandus“, - prisimena J. Statkevičius.

Lietuvos modelis Edita Vilkevičiūtė, kuri yra vienas geriausiai apmokamų modelių pasaulyje, vaidino K. Lagerfeldo kurtame filme apie Coco Chanel  jaunystę. E. Vilkevičiūtė yra sakiusi, kad, gavusi pasiūlymą iš legendinio kūrėjo, nepatikėjusi tuo. Vaidmenį filme modelis įvardija kaip vieną mėgstamiausių darbų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi