Veidai

2019.05.08 07:11

Lietuvos „eurovizinio“ pasirodymo režisierius: pavyko geriau, nei tikėtasi, bet taisyti teks daug

Gertrūda Stripeikytė, Specialiai LRT.lt iš Tel Avivo2019.05.08 07:11

Visų idėjų, kurios buvo užsibrėžtos, įgyvendinti nepavyko, bet taip niekada ir nebūna, portalui LRT.lt po pirmosios Jurijaus repeticijos sako jo eurovizinio pasirodymo režisierius Povilas Varvuolis. Jis tikina, kad ir jam, ir Tel Avive dirbančiai komandai iki norimo rezultato teks dar nemažai pasistengti.

Televizijos režisierius P. Varvuolis į „Euroviziją“ vyksta trečiąjį kartą – pernai jis buvo Lietuvai atstovavusios Ievos Zasimauskaitės pasirodymo kamerų ir vaizdo režisierius, o 2017-iais – grupės „Fusedmarc“ pasirodymo režisierius.

Antradienį įvyko pirmoji šių metų Lietuvos atstovo Jurijaus repeticija. Ją akylai stebėjo pasirodymą režisavęs P. Varvuolis, kuris portalui LRT.lt atskleidė, kad rezultatu yra patenkintas. Tiesa, vis dar laukia nemažai korekcijų.

Kaip ir Lietuvos atrankoje, Tel Avivo scenoje Jurijus stovės vienas. Pasirodyme vyrauja juoda ir auksinė spalvos, greitai keičiasi kadrai, o Jurijus dažnai rodomas stambiu planu.

„Visada tenka daug dirbti iki paskutinės akimirkos – tik tada matosi finalinis rezultatas. Bet esu čia jau trejus metus ir iš visų kartų, kiek teko dirbti su „Eurovizija“, matau, kad šis pirminis rezultatas yra geresnis nei būdavo anksčiau“, – tikina režisierius.

Pasak jo, korekcijų po pirmosios repeticijos „Eurovizijoje“ būna visuomet. Bet šįkart kūrybinė komanda Tel Avive lietuvių pasirodymo idėją iš pirmo karto įgyvendino ganėtinai tiksliai.

„Žinoma, taisymų dar bus labai daug, bet tam ir yra skirtos repeticijos – ir pirmoji, ir antroji. Manau, kad viską ištaisysime. Iš esmės pasirodymo neperdarysime, bet pakeitimų visuomet būna“, – sako P. Varvuolis.

Pirmąją Jurijaus repeticiją jis su komanda stebėjo ir salėje, ir specialiame peržiūrų kambaryje. Ten iš karto atliko ir kai kurias korekcijas: „Jei visas jas pavyks įgyvendinti iki galo taip, kaip norime, viskas turėtų gautis pakankamai neblogai.“

Prieš Lietuvą antrajame pusfinalyje savo kūrinį atliks Maltos atstovė. Jos pasirodyme gausu ryškių spalvų, judesio, tropinių elementų ir šviesų. P. Varvuolis tikina, kad jei tokie ryškūs bus ir kitų pasirodymai, Lietuva gali išsiskirti minimalizmu ir nuoširdumu.

„Reikia daugiau žiūrėti į tai, kas pasirodo dar prieš Maltą. Jei tuose pasirodymuose bus didelės diskotekos ir labai daug spalvų, žinoma, kad žmonėms, žiūrintiems televiziją, norėsis pailsinti akis. Tuomet Jurijaus minimalistinis pasirodymas bus labai į naudą. Mums dėl to bus tik geriau. Jo pasirodymas aiškus, paprastas, nuoširdus“, – tikina P. Varvuolis.

Jis sako, kad dabar Jurijui svarbiausia ir toliau tikėti savo daina taip, kaip iki šiol. „Tai jam reikia parodyti ir savo dainavimu, ir gera savijauta ant scenos. Jis turėtų nepamiršti nešti tos žinutės, o pačiame pasirodyme reikia tikslumo. Tikslumo kadruotėse, kad viskas būtų daugmaž taip, kaip jis skamba muzikoje“, – portalui LRT.lt kalba režisierius.

P. Varvuolis tikina, kad „Eurovizijoje“ techninės galimybės yra įspūdingos: „Kiekvienais metais kyla klausimas apie technines šou galimybes, bet į jį atsakymas visuomet toks pats – „Eurovizija“ yra pats didžiausias muzikinis šou pasaulyje. Taigi techninės galimybės čia irgi yra pačios didžiausios pasaulyje ir visada tokios bus.“

LRT.lt primena, kad Jurijus pasirodys antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje gegužės 16 dieną. Jis į sceną žengs 12 numeriu, prieš jį pasirodys Maltos atstovė, o po jo – Rusijos atlikėjas.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.