Muzika

2019.05.07 12:23

Jurijus išbandė „Eurovizijos“ sceną Tel Avive: pirmojoje repeticijoje – naujas įvaizdis ir taisytinos detalės

Ramūnas Zilnys, Specialiai LRT.lt iš Tel Avivo2019.05.07 12:23

Antradienis – kol kas svarbiausia diena Tel Avive viešinčiam dainininkui Jurijui Veklenko. Lietuvos atstovas surengė pirmą repeticiją šio Izraelio miesto parodų centre, kur kitą savaitę stos į kovą „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Nors antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje rungsis tik gegužės 16-ąją, Tel Avive Lietuvos dainininkas su komanda vieši jau nuo praėjusio sekmadienio.

Tokia pat ilga – ir kitų šalių atlikėjų viešnagė. Mat iki kitos savaitės, kai prasidės generalinės konkurso repeticijos, kiekvienas dainininkas ir grupė turi po du sykius atskirai pusvalandį parepetuoti arenoje.

Tai – ir pirmoji pažintis su „eurovizine“ scena, prieš kurią visų atlikėjų laukia saugumo instrukcijos ir garso repeticija be filmavimo kamerų.

„Šiek tiek prastai miegojau, bet viskas yra gerai. Jau nekantrauju pagaliau atsistoti toje scenoje“, – su pritariančiosiomis vokalistėmis išvykdamas iš viešbučio, sakė Jurijus.

Pirmoji repeticija suteikė progą pažvelgti į jo pasirodymą, ruošiamą „Eurovizijos“ scenai, ir naujus sceninius drabužius.

Į sceną dainininkas žengė apsirengęs juodai – pasipuošęs savo mėgstamo militaristinio stiliaus švarku, marškinėliais, kelnėmis, avėdamas masyviais batais.

Kol kas nėra aišku, ar būtent taip apsirengęs Jurijus žengs ir į „Eurovizijos“ sceną – dainininkas atsivežė kelis sceninės aprangos variantus.

„Tačiau taip, scenoje jis bus apsirengęs tamsiai“, – patvirtino atlikėjo vadybininkas Martynas Tyla.

Kaip ir pasirodyme Lietuvos atrankoje, lietuvio pritariančiosios vokalistės liko „už kadro“.

Tris sykius dainą „Run With The Lions“ sudainavusio atlikėjo balsas nesudrebėjo nė sykio, jis daug šypsojosi ir puikiai žvilgsniu žaidė su filmavimo kameromis. Tačiau repeticiją stebėjusiai atlikėjo komandai ir pasirodymo režisieriui Povilui Varvuoliui šiek tiek nerimo sukėlė kas kita.

Didelę filmavimo dalį Jurijus rodomas iš arti, efektingai keičiami filmavimo planai, tačiau bendras vaizdas scenoje ne visada atrodo įspūdingai.

Konkurso rengėjai Jurijaus pasirodymo fonui parinko geltonus ir raudonus taškelius, iš kurių jam dainuojant už nugaros susiformuoja ir šoka įvairios figūros – susikimbančios rankos, žmonių siluetai.

Tačiau kol kas pasirodymas nufilmuotas su klaidomis, kai kurie jo elementai neatrodo taip, kaip turėtų.

Kita vertus, dėl to baimintis kol kas nereikėtų. Pirmoji repeticija – tas metas, kai daug klaidų daroma ir filmuojant kitus atlikėjus.

„Viskas bus gerai, dėl to neabejojame. Pirmoji repeticija – laikas, kai „apsipranta“ ir operatoriai, filmavimo broko visada būna“, – sakė LRT delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas Audrius Giržadas.

Komplimentų Jurijui negailėjo ir į repeticiją atėjęs vienas jo „eurovizinės“ dainos autorių, šveicaras Pele Loriano.

„Kai pirmąsyk išgirdau Jurijaus balsą, supratau, kad šiai dainai jis nuostabiai tinka. Antrasis pusfinalis – pilnas konkurso favoritų, bet tikiu, kad finale Lietuva bus“, – kalbėjo užsienietis.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt