Naujienų srautas

Laisvalaikis2026.05.12 19:40

Ko nemato „Eurovizijos“ žiūrovai: plinta įrašas apie Lion Ceccah pasirodymo užkulisius

LRT.lt 2026.05.12 19:40
00:00
|
00:00
00:00

Antradienio vakarą visa Lietuva sulaikiusi kvapą stebės pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį, kuriame 12-tu numeriu pasirodys Lietuvos atstovas Lion Ceccah su daina „Sólo Quiero Más“. Prieš lemtingą mums vakarą internete paplito įrašas apie pasirodymo užkulisius ir tai, ko nemato žiūrovai prie ekranų.

Vaizdo įraše iš šono matyti, kas vyksta „Wiener Stadthalle“ eurovizinės arenos scenoje per generalinę repeticiją: kaip atlikėjas įlenda į sudėtingos metalinės konstrukcijos vidų ir iš jos išlenda, ir kaip atrodo veiksmas arenos viduje, scenoje.

Po pirmadienį vykusios repeticijos Lion Ceccah neslėpė, jog minėta konstrukcija sukėlė iššūkių per pirmadienį vykusią generalinę repeticiją, kai ši tiesiog užgriuvo atlikėją.

Antradienį vykusiame susitikime su žurnalistais prieš išvykdamas į areną Lion Ceccah sakė, jog dėl techninių detalių stengiasi nesukti galvos ir prieš pirmąjį pusfinalį jaučiasi užtikrintas.

Nepaisant to, kad ir antrojoje, paskutinėje, repeticijoje arenoje prieš tiesioginę šio vakaro pusfinalio transliaciją buvo šiokių tokių nesklandumų, ši praėjo gerokai sklandžiau, mūsų šalies atstovas pasirodė užtikrintai.

Techniškai sudėtingiausias pasirodymas

Apie Lietuvos atstovą tarptautinėje „Eurovizijos“ bendruomenėje šiemet buvo kalbama tikrai nemažai – akcentuojamas unikalus ir išskirtinis vizualinis stilius (Lietuvos atstovo stiprus sceninis identitetas ir performanso elementai net buvo lyginami su „Eurovizijos“ atlikėjų Nemo ar Conchitos Wurst pasirodymais), teatrališkumas ir labai ambicingas pasirodymas.

Užsienio portalai, pavyzdžiui „Eurovoix“, daug dėmesio skyrė mūsų šalies atlikėjo scenografijai. Buvo rašoma, kad Lietuva ruošia „techniškai sudėtingiausią pasirodymą savo „Eurovizijos“ istorijoje“ – su metaline konstrukcija, kuri subyra gyvai scenoje. Tai sukėlė nemažą intrigą „Eurovizijos“ gerbėjų rate.

Mūsų šalis sulaukė komplimentų už tai, kad nebando kopijuoti „saugaus“ „europop“ žanro ir šiemet „Eurovizijos“ gerbėjams pateikia savitą, alternatyvų ir vizualiai vieną įsimintiniausių pasirodymų. Tiesa, yra ir abejojančių, ar sudėtinga scenografija scenoje atrodys taip efektingai, kaip nacionalinėje atrankoje.

Tiesa, kai kurie „Reddit“ komentatoriai mano, kad „daina per gera „Eurovizijai“. Skeptiškesni šio konkurso gerbėjai tikina, kad kūrinys gali pasirodyti pernelyg nišinis ar per daug meniškas platesnei auditorijai.

Jį pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje išvysime jau šį vakarą – Lietuvos atstovas pasirodys 12-tas, antrojoje pusfinalio dalyje (iš viso pirmajame pusfinalyje pasirodys 15 atlikėjų).

Abu pusfinalius ir konkurso finalą tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA ir portalas LRT.lt.

Daugiau naujienų apie šių metų „Euroviziją“ ir Lion Ceccah viešnagę Austrijoje rasite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi