Sportas

2018.04.03 23:01

Į rinktinę sugrįžęs D. Zubrus: apie metus be sporto ir „žvaigždę“ D. Kasparaitį

15min.lt2018.04.03 23:01

Lietuvos rinktinė Elektrėnuose pradėjo pasiruošimą pasaulio čempionato IB diviziono turnyrui. Pirmenybės vyks Kaune, o į stovyklą sugužėjo visi žinomiausi žaidėjai, tarp jų – ir 39-rių veteranas Dainius Zubrus.

Profesionalo karjerą baigęs, tačiau rinktinei svarbiame turnyre neatsisakęs padėti sportininkas Elektrėnuose vėl plušo su nacionaline komanda.

Vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris vokietis Berndas Haakė apie D. Zubraus vaidmenį komandoje kalbėjo: „Iškart matyti, kad Dainius Amerikoje netinginiavo ir ruošėsi rimtai. Puiki forma, profesionalus požiūris. Tai labai rimta jėga ir ant ledo, ir rūbinėje. Dabar mūsų laukia atsakinga užduotis rasti tinkamus partnerius Dainiui.“

Balandžio 22-28 dienomis dėl teisės varžytis IA divizione Lietuvos rinktinė „Žalgirio“ arenoje kausis su Kroatijos, Rumunijos, Japonijos, Ukrainos ir Estijos rinktinėmis.

– Kokie įspūdžiai grįžus į Lietuvą? – žurnalistai paklausė Dainiaus Zubraus.

– Įspūdžiai labai geri. Šitoje arenoje seniai nečiuožiau, prisiminimai iš čia – geri, prisiminiau vaikystę. Vyrai dirba gerai, įspūdžiai labai faini. Fiziškai jaučiuosi normaliai, treniravausi nemažai, bet nelabai turėjau su kuo čiuožti. Dėl to norėjau sugrįžti ir sužaisti kelias draugiškas rungtynes ir kaip galima geriau pasiruošti.

– Kaip jūsų akimis atrodo rinktinė?

– Manau, kad šiais metais komanda geresnė nei paskutinį kartą, kai buvau sugrįžęs, jaunimas pasitempė: bėga, meta, įmuša. Viskas gerai.

– Kaip pats ruošėtės čempionatui?

– Čiuožiau gal tris kartus į savaitę, vaikščiojau į sporto salę. Fiziškai dariau viską, ką tada, kai žaisdavau. Realybė tokia, kad paskutines rungtynes žaidžiau prieš keletą metų, todėl reikia sugrįžti į tinkamus greičius, priprasti prie vyrų.

– Ar po paskutinio NHL finalo dar buvo kažkokių pasiūlymų?

– Ne, aš ir agentui pasakiau, kad neieškotų. Atėjo toks laikas, kai sūnui – 15 metų, dukrai – 11 metų. Sūnus tuoj išeis iš namų, pradės kažkur mokytis. Man tie metai su šeima yra svarbesni.

– Gal su Dariumi Kasparaičiu susitinkate ant ledo Floridoje?

– Taip, čiuožiame ir kartu su juo.

– Ši rinktinė yra vadinama „Svajonių komanda“. Ar toks pavadinimas tinka jūsų akimis?

– Aš esu matęs daug gerų komandų ant popieriaus, bet reikia žaisti. Žiūrint pagal žaidėjus, tai jaunimas pasitempė, atvyko žaidėjai, kurių nebuvo. Žaidėjų yra gerų.

– Ar jaučiate spaudimą dėl to, kad čempionatas vyks Kaune?

– Nejaučiu. Manau, kad mes ruošiamės laimėti kiek galima daugiau. Bus pirmos rungtynės, vėliau galvosime apie antras ir trečias. Smagu žaisti Lietuvoje, savo žemėje.

 – Kokia yra D. Kasparaičio forma?

 – Normaliai, jis treniruojasi, gal keičia kažkiek savo požiūrį į sportą, nes buvo ilgiau nežaidęs. Bent tokiam lygį, kur mes žaidžiam, tai jis žvaigždė (šypsosi). Kaip bus čia – pažiūrėsim.

– Ar pats pasiilgstate profesionalo rutinos?

– Nueinu į rungtynes, palaikau ryšį su San Jose komanda, jie pasiūlė man pasitreniruoti. Labiau pasiilgstu komandos atmosferos.