2018.02.27 11:17

Efektingai žaidę Lietuvos krepšininkai be didesnio vargo nukovė Kosovo rinktinę

Donatas Rinkevičius, LRT.lt2018.02.27 11:17

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovas atrankoje į 2019 m. Kinijoje vyksiantį Pasaulio čempionatą. Pirmadienį mūsų krepšininkams antrą kartą iššūkį metė Kosovo rinktinė, tačiau ir šįkart lietuviai varžovams nepaliko vilčių – pergalė iškovota net 56 taškų skirtumu – 106:50 (28:19, 20:8, 26:12, 32:11).

Klaipėdos „Švyturio“ arenoje ketvirtą pergalę iškovojusi Dainiaus Adomaičio treniruojama rinktinė ir toliau lieka C grupės viršūnėje. Komanda jau yra užsitikrinusi vietą kitame atrankos etape.

Skirtingai nei pirmoje tarpusavio dvikovoje, kai Brado Greenbergo treniruojami Europos krepšinio nykštukai Lietuvos rinktinei aktyviai priešinosi du kėlinius, šįkart įspūdingai pataikiusio Eimanto Bendžiaus (20 tšk. per 11 min.) vedamų lietuvių pranašumas ėmė ryškėti jau pirmame ketvirtyje, o prieš prasidedant didžiajai pertraukai skirtumas tarp komandų siekė 21 tašką. Antroje mačo dalyje vaizdas smarkiai nesikeitė, lietuviai ir toliau nesunkiai augino persvarą, tarsi treniruodamiesi žaidė publikai ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Ši dvikova – kol kas rezultatyviausias Lietuvos krepšininkų mačas šiame atrankos etape.

Lietuva: Eimantas Bendžius 22, Rokas Giedraitis 18, Martynas Echodas 12, Marius Grigonis ir Adas Juškevičius po 11, Edgaras Želionis 10, Arnoldas Kulboka 9, Laurynas Birutis 8, Mindaugas Girdžiūnas ir Evaldas Kairys po 2, Vaidas Čepukaitis 1, Žygimantas Janavičius taškų nepelnė (atliko 4 rez. perd.)

Kosovas: Shawnas Jonesas 23, Gezimas Morina 8, Erjonas Kastrati 7, Jarenas Sina 4, Lisas Shoshi 3, Albanas Veseli 3, Arti Hajdari 2 (Samir Zekiqi, Granit Rugova, Leonard Mekaj taškų nepelnė).

Vyr. treneris D. Adomaitis spaudos konferencijoje po rungtynių teigė, kad žiūrovams tikrai turėjo patikti tai, kas vyko aikštėje.

„Padarėme tai, ką privalėjome. Manau, tikrai gražiu stiliumi, gera energija. Turėjo žiūrovams patikti“, – teigė treneris.

Pasak jo, puikiai pataikiusio (6/6 trit., 1/1 dvit. ir 2/2 baud. met.) ir 22 taškus pelniusio Eimanto Bendžiaus pasirodymas šiandien – aukščiausio lygio.

„Bendžiaus pasirodymas – fantastinis. Naglas Eima yra. Visi žinote. Tai fantastinis žaidėjas. Jis turį tą savybę, jei jaučia – tai žudys iki galo. Šiandien tą parodė. Aišku, būtų faina, jei būtų taip žaidęs keturis kėlinius. <...> Jis jaučia pasitikėjimą ir yra geras įvairiose situacijose, tiek gynyboje, tiek puolime, priimdamas sprendimus. Jis yra taktiškai brandus žaidėjas. Klaidų daro labai nedaug“, – sakė treneris.

Anot D. Adomaičio, Marius Grigonis šiame mače taip pat sėkmingai susitvarkė su savo vaidmeniu: „Puikiai susitvarkė su ta role. Svarbiausia, kad jis nepamiršo, kas yra jo stiprybė – gera gynyba. Su vengrais jis tą rodė ir šiandien taip pat“.

Šiame mače su rinktinės marškinėliais oficialiai debiutavusių Arnoldo Kulbokos ir Lauryno Biručio pasirodymą rinktinės strategas taip pat įvertino labai gerai.

„Man patinka jų energija, noras imti viską, kas yra duodama. Jie tikrai nori išnaudoti savo šansą. Tu privalai duoti šą šansą. Viskas labai gerai. Tik nepamirškite, tai yra Kosovas“, – sakė treneris.

D. Adomaitis pažymėjo, kad, nors atrankoje lietuviai žaidė be pralaimėjimų, šis ciklas nėra lengvas, nes kaskart susirenka vis kita komanda.

„Daug kam atrodo paprasta. <...> Reikia kiekvieną priešininką gerbt, išeit į aikštelę nusiteikus, gerai pasiruošus. Vasarą buvo viena komanda, pirmame lange – antra, dabar – trečia. Skirtumų yra. Tai nėra lengva“, – sakė treneris.

Paklaustas apie galimai karjerą rinktinėje baigiantį Kšištofą Lavrinovičių, D. Adomaitis nepatvirtino, ar komandos senbuvis nebebus kviečiamas į atrankos rungtynes vasarą.

„Visko gali būti. Niekada nesakyk niekada. Kšištofas, manau, visiems yra ne tik krepšininkas. <...> Už aikštelės ribų jis gali motyvuoti jaunus žaidėjus, juos nuraminti. Reikės naują pareigybę įsteigti – psichologo. Tai Kšištofas bus numeris vienas“, – juokavo treneris.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys. Rungtynių pradžioje nė vienai komandai nepavyko susikrauti žymesnės persvaros, įpusėjus kėliniui lietuviai pirmavo trapia trijų taškų persvara 11:10. Tačiau likus mažiau nei 4 minutėms Eimantas Bendžius pataikė tritaškį, pelnydamas jau 11 tašką, ir išvedė komandą į priekį 15:10, o po varžovų atsakymo snaiperis pratęsė savo galingą pasirodymą pridėdamas dar du tolimus šūvius – 21:12. Likus kiek daugiau nei minutei be klaidų mėtęs snaiperis pridėjo 6-ąjį tritaškį. Po pirmųjų rinktinės debiutanto Lauryno Biručio taškų skirtumas ūgtelėjo iki 11, bet baigiantis ketvirčiui jis vėl tapo vienženklis – 28:19.

Antras kėlinys. Be E. Bendžiaus ketvirtį pradėjusi Lietuvos rinktinė startavo keliomis klaidomis, per pirmas dvi minutes nei mūsiškiams, nei Kosovo komandai nepavyko pasižymėti, iki kol taškų sąskaitą atidarė Martynas Echodas. Likus mažiau nei 6 minutėms greitą ataką galingu dėjimu užbaigė Edgaras Želionis, taip padidinamas skirtumą iki 13 taškų, o po dar vieno lietuvių dvitaškio varžovų treneris nutarė paprašyti pertraukėlės. Likus daugiau nei 4 minutėms D. Adomaitis į aikštelę grąžino E. Bendžių, tačiau netrukus 3 pražangą gavęs snaiperis vėl sėdo ant suolelio. Drausmingą gynybą demonstravę lietuviai kėlinį baigė beveik padvigubindami persvarą – 48:27.

Trečias kėlinys. Sužaidus apie 2 minutes ketvirtyje Adas Juškevičius pataikė antrą tritaškį iš eilės ir skirtumas šoktelėjo iki 24 taškų – 54:30. Likus mažiau nei 5,5 minutės, po kelių sėkmingų epizodų, kurių dalis užbaigti dėjimais, skirtumas ūgtelėjo iki 28 ir Kosovo treneris nusprendė paprašyti petraukėlės. Per likusį laiką varžovams ir toliau sunkiai sekėsi pralaužti lietuvių gynybą, kėlinį mūsiškiai baigė susikraudami 35 taškų persvarą – 74:39.

Ketvirtas kėlinys. Sužaidę minutę lietuviai sukūrė bene gražiausią mačo epizodą, kai E. Bendžiaus pakabintą kamuolį iš viršaus įkrovė Rokas Giedraitis – 78:39. Po kelių atakų pirmuosius taškus rinktinėje pelnė debiutantas Arnoldas Kulboka, o likus 5,5 minutės jis smeigė ir dar vieną tritaškį – 89:41. Per likusį laiką varžovai toliau strigo Lietuvos krepšininkų gynyboje, o pastarieji stengėsi žaisti ne tik efektyviai, bet ir efektingai. Galutinis rezultatas – 106:50.

***

Pirmame tarpusavio mače svečiuose Dainiaus Adomaičio auklėtiniai savo varžovus buvo palaužę 38 taškų skirtumu 99:61.

Likusios Lietuvos krepšininkų rungtynės – birželio 28 dieną su Lenkija ir liepos 1 dieną su Vengrija.