Naujienų srautas

Sportas2019.07.24 19:00

Per didelį triukšmą arenoje minėjęs Gabriele`is Detti: Danas Rapšys man yra tikrasis čempionas

Pasaulio plaukimo čempionate 400 metrų laisvu stiliumi rungtyje Daną Rapšį aplenkęs italas Gabriele`is Detti kalbėdamas su LRT.lt teigė, kad po lietuvio diskvalifikacija pasibaigusio 200 metrų rungties finalo jis vis tiek sveikino mūsiškį su pergale. Italas pripažino, kad triukšmas Gvangdžou arenoje yra per didelis.

Antradienio vakarą plaukimo finalų programa prasidėjo įspūdingu reginiu vyrų 200 m laisvu stiliumi varžybose, kur šiame čempionate neįveikiamu atrodęs kinas Sun Yangas buvo aplenktas lietuvio Dano Rapšio. Vis dėlto iškart po auksinio finišo panevėžietis pamatė, kad yra diskvalifikuojamas, kaip vėliau paaiškėjo – dėl draudžiamo judesio prieš pat startą.

Lietuvos delegacija bandė ginčyti šį sprendimą, motyvuodami tuo, kad organizatoriai nesugeba užtikrinti visiško tylos baseine prieš pat startą. Tai galėjo išblaškyti D. Rapšį ir lemti šį judesį.

Su tuo sutiko ir trečiadienį LRT.lt pakalbintas italas Gabriele`is Detti, kuris varžėsi su lietuviu 400 metrų finale, kuriame iškovojo bronzą.

„Žmonės tikrai labai garsiai rėkauja, ypač tada, kai Sun Yangas pasirodo arenoje. Kai niekas jų neramina – jie ir toliau tai daro. Galbūt garsas yra per didelis. Aš sakiau Danui, kad man jis yra tikrasis čempionas. Deja, šįkart jam nepasisekė. Sirgsiu už jį kitais metais“, – sakė G. Detti.

Didžiausia problema Pietų Korėjoje – ypač daug triukšmo kelia būtent Kinijos sirgaliai, palaikantys S. Yangą ir kitus savo plaukikus. Žinoma, ne mažiau rėkauja ir korėjiečiai, tačiau arenoje pranešėjas žiūrovus ramina dviem kalbomis – anglų ir korėjiečių. Tad korėjiečiai supranta prašymus ir nusiramina, tuo tarpu kinams korėjiečių kalba yra visiškai nepažįstama.

Trečiadienio vakarą vyrų 800 metrų laisvu stiliumi varžybose S. Yangą aplenkęs ir sidabrą iškovojęs norvegas Henrikas Christiansenas irgi teigė, kad garso lygis arenoje dažnai būna labai didelis. Norvegas stebėjo S. Yango ir D. Rapšio dvikovą bei puikiai atsimena įspūdingą finalą.

Iš rankų išsprūdęs medalis: rungtyje pirmas, bet diskvalifikuotas Danas Rapšys

„Triukšmo lygis labai skiriasi prieš skirtingas varžybas, tačiau vakarykštis 200 m finalas buvo ypatingas ir garso tikrai buvo labai daug. Sėdint tarp žiūrovų, kur aš vakar buvau ir stebėjau tą finalą – triukšmo buvo labai daug. Tačiau žemiau prie baseino paprastai yra tyliau. Manau, kad šiame čempionate bendrai triukšmas yra didelis“, – LRT.lt sakė H. Christiansenas.

Tiesa, paklaustas, ar triukšmas Pietų Korėjoje yra didesnis, nei kituose čempionatuose, norvegas nebuvo tuo tikras: „Nežinau, nesu tikras.“

Kitokios nuomonės buvo trečiadienį bronzos medalį iškovojęs PAR plaukikas Chadas le Closas: „Nežinau, man triukšmas visiškai nesvarbus, aš visiškai susikoncentruoju ir nieko negirdžiu.“

Jauniausia Lietuvos rinktinės narė Kotryna Teterevkova teigė, kad didelis triukšmas tikrai galėjo išblaškyti D. Rapšį: „Triukšmas tikrai buvo labai didelis, manau, kad dėl jo tikrai Danas galėjo sujudėti.“

Ne vienam lietuviui prieš startą Gvangdžou teko kiek ilgiau palaukti, kol arenos pranešėjams pavykdavo nuraminti publiką.

„Gana ilgai laiko prie starto, tikrai tada jaučiasi tokia įtampa“, – sakė Ugnė Mažutaitytė.

„Dauguma žiūrovų pradeda rėkti, švilpauti – tai tikrai labai trukdo psichologiškai. Juk finalas, bandai susikaupti. Manau, kad plaukikams užlipus ant bokštelio, reikėtų tylėti, bet ne visi žmonės tai supranta, juk jie ne sportininkai“, – teigė Andrius Šidlauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi