Pasaulyje

2019.02.21 19:03

M. Pompeo: JAV nebendradarbiaus su „Huawei“ sistemas naudojančiomis šalimis

ELTA 2019.02.21 19:03

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike`as Pompeo įspėjo, kad dėl saugumo sumetimų JAV negalės bendradarbiauti ar dalintis informacija su šalimis, kurios naudoja „Huawei“ sistemas. Tuo tarpu Donaldas Trumpas paragino amerikiečių įmones stiprinti 5G mobiliojo ryšio plėtrą.

Interviu „Fox Business“ M. Pompeo pareiškė, kad valstybės Europoje ir visame pasaulyje turi suprasti pavojų, kurį kelia „Huawei“ telekomunikacijų įranga.

„Jei šalis priima „Huawei“ įrangą į kai kurias kritines informacinių technologijų sistemas, mes nebegalėsime dalintis informacija su jais, nebegalėsime dirbti kartu su jais“, – perspėjo JAV valstybės sekretorius.

„Nekelsime pavojaus Amerikos informacijai“, – pridūrė jis.

Paklaustas apie kai kurių Europos šalių pareikštą Jungtinių Valstijų atstūmimą „Huawei“ klausimu, M. Pompeo patikino, kad šalis kalbėjosi su Europos valstybėmis, kad užtikrintų, jog ES šalys „supranta „Huawei“ technologijų IT sistemose keliamą pavojų“ ir „priims teisingus sprendimus, atsižvelgdamos į kylančią grėsmę“.

D. Trumpas taip pat pasisakė 5G ryšio technologijų klausimu ir paragino Jungtinių Valstijų bendroves skubiau kurti 5G technologijas, tuo pačiu užsimindamas, kad nėra pasiruošęs visiškai uždrausti užsienio 5G mobiliojo ryšio technologijų įmonių veiklos šalyje.

Kaip ir įprasta, JAV prezidentas savo „Twitter“ paskyroje paragino JAV bendroves ir pareiškė, kad Jungtinės Valstijos „turi nugalėti konkuruodamos, o ne blokuodamos labiau išvystytas technologijas.“

„Noriu 5G ir netgi 6G technologijų Jungtinėse Valstijose kiek įmanoma anksčiau. Amerikos bendrovės turi didinti pastangas, arba bus paliktos už nugaros. Nėra jokios priežasties, kodėl mes turėtume strigti gale toje srityje, kuri akivaizdžiai yra ateitis“, – „Twitter“ paskyroje rašė JAV prezidentas.

„Noriu, kad Jungtinės Valstijos nugalėtų konkuruodamos, o ne blokuodamos šiuo metu labiau išvystytas technologijas. Kad ir ką darytume, visada turime išlikti lyderiai, ypač jei tai susiję su itin jaudinančiu technologijų pasauliu.“

D. Trumpo administracija pastaraisiais mėnesiais stengėsi uždrausti „Huawei“ ir ragino sąjungininkus vengti Kinijos milžino.