Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.13 19:20

Įtakingas Malaizijos politikas A. Ibrahimas užsitikrino parlamentaro mandatą

BNS 2018.10.13 19:20

Kelerius pastaruosius metus už grotų praleidęs įtakingas Malaizijos politikas Anwaras Ibrahimas šeštadienį užtikrintai laimėjo mandatą papildomuose parlamento rinkimuose – ši pergalė atveria jam kelią grįžti į didžiąją politiką.

Remiantis rinkimų komisijos paskelbtais rezultatais, jis surinko daugiau kaip 71 proc. visų balsų. Iš viso rinkimuose dalyvavo septyni kandidatai, tarp jų – buvęs A. Ibrahimo padėjėjas, kuris kaltino buvusį viršininką sodomija. Dėl šių kaltinimų politikas 2014-aisias antrą kartą buvo pasiųstas už grotų.

Gegužę 70-metis A. Ibrahimas sulaukė karaliaus malonės.

Jo paleidimas vainikavo dramatiškus pokyčius šalies politinėje arenoje po gegužę vykusių rinkimų, per kuriuos netikėtą pralaimėjimą patyrė korupcijos skandalų persekiojama valdančioji koalicija, pastaruosius šešis dešimtmečius stovėjusi prie šalies vairo.

S. Ibrahimas anksčiau priklausė didžiausiai buvusios valdančiosios „Nacionalinio fronto“ („Barisan Nasional“, BN) koalicijos partijai, o 1993-1998 metais užėmė vicepremjero postą. Jis buvo laikomas realiausiu tuo metu vyriausybei vadovavusio Mahathiro Mohamado politiniu įpėdiniu, tačiau kilus nesutarimams premjeras jį atleido, o 1999 metų balandį jis buvo įkalintas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi