Pasaulyje

2018.07.12 23:36

Koalicijos kovai prieš „Islamo valstybę“ narių skaičius pasiekė 77

LRT.lt2018.07.12 23:36

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius JAV valstybės sekretoriaus Mike`o Pompeo kvietimu liepos 12 dieną Briuselyje dalyvavo Globalios koalicijos kovai prieš „Islamo valstybę“ ministrų susitikime.

Susitikimo metu JAV valstybės sekretorius pabrėžė, kad koalicijos pajėgų karinės pergalės Sirijoje ir Irake privalo būti įtvirtinti per deramą dėmesį ir resursus stabilizacijos ir atstatymo darbams, skelbiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Susitikimo metu aptarti svarbiausi Globalios koalicijos iššūkiai bei ateities planai.

2014 m. įkurtos Globalios koalicijos kovai prieš „Islamo valstybę“ narių skaičius jau pasiekė 77, naujausiomis narėmis tapus Gvinėjos ir Sahelio–Saharos valstybių bendrijai. Sėkmingai karinei kampanijai Sirijoje ir Irake einant į pabaigą, vis daugiau dėmesio skiriama atstatymo projektams ir kovai su tarptautiniais teroristų tinklais.

Globali koalicija išlieka užsibrėžusi kovoti su terorizmo finansavimu bei jį remiančia ekonomine infrastruktūra, užsienio kovotojų judėjimu, remia stabilizacijos ir atstatymo projektus išlaisvintose teritorijose bei aktyviai kovoja su ISIS propaganda. Koalicijos pajėgos jau išlaisvino 7,7 mln. žmonių bei sudarė sąlygas 3,8 mln. irakiečių pabėgėlių sugrįžti į savo gyvenamąsias vietas.