Pasaulyje

2018.03.13 22:45

Didžiųjų valstybių lyderiai reikalauja „atsakymų“ iš Rusijos dėl išpuolio prieš buvusį šnipą

BNS2018.03.13 22:45

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį pasmerkė „nepriimtiną“ ataką prieš buvusį rusų agentą Didžiojoje Britanijoje panaudojant nervus paralyžiuojančią medžiagą ir išreiškė „visišką solidarumą“ su britų vyriausybe. JAV prezidentas Donaldas Trumpas paragino Maskvą pateikti aiškius atsakymus ir išreiškė solidarumą su Londonu.

„Prezidentas pasmerkė nepriimtiną išpuolį ir dar kartą užtikrino, kad Prancūzija yra įsipareigojusi kovoti su nebaudžiamumu, kalbant apie cheminių ginklų panaudojimą“, – sakoma E. Macrono biuro pareiškime.

E. Macronas pirmadienio vakarą telefonu kalbėjosi su Britanijos premjere Theresa May, kuri jį informavo apie tyrimo rezultatus ir atskleidė, kokių atsakymų ji tikisi iš Maskvos, teigiama tame pranešime.

„Prezidentas Trumpas sutiko su (JK) premjere Theresa May, kad Rusijos Federacijos vyriausybė privalo pateikti nedviprasmiškus atsakymus, kaip šis cheminis ginklas, sukurtas Rusijoje, buvo panaudotas Jungtinėje Karalystėje“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

„Abu lyderiai sutiko, kad tie, kurie panaudoja tuos siaubingus ginklus akivaizdžiai pažeisdami tarptautines normas, turi sulaukti padarinių“, – teigiama jame.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt