Naujienų srautas

Pasaulyje2018.02.21 18:59

Ispanija išdavė arešto orderį vienai Katalonijos atsiskyrimo siekiančiai parlamentarei

BNS 2018.02.21 18:59

Ispanijos teismas trečiadienį išdavė arešto orderį, galiojantį tik Ispanijoje, vienai buvusiai Katalonijos parlamento narei, pasitraukusiai į Šveicariją, kad išvengtų įkalinimo, nes tiriamas jos vaidmuo regiono atsiskyrimo nuo Ispanijos judėjime.

Aukščiausiasis Teismas „nurodė areštuoti“ Anną Gabriel, kuri trečiadienį neatvyko į teismą apklausai. Šis arešto orderis galioja tik „nacionaliniu“ mastu, sakė naujienų agentūrai AFP teismo atstovas.

Prokurorai paprašė teismo išduoti A. Gabriel arešto orderį ir paprašyti Šveicarijos pareigūnų ją sugrąžinti.

Anksčiau trečiadienį paklaustas apie galimą parlamentarės ekstradiciją Šveicarijos teisingumo ministerijos atstovas Folco Galli sakė : „Šveicarija, kaip daugelis kitų valstybių, netaiko ekstradicijos ir kitų tarpusavio teisinės pagalbos formų, kai kalbama apie politinius nusižengimus“.

„Jeigu bus gautas prašymas, mes turėsime jį kruopščiai peržiūrėti, bet remiantis tuo, ką sako žiniasklaida, atrodo, kad tai yra politinis nusižengimas, todėl ekstradicijos nebus“, – pridūrė jis.

Aukštą poziciją ultrakairiųjų separatistų partijoje CUP užimanti A. Gabriel – nebe pirmoji iš katalonų separatistų veikėjų, išvykusių iš šalies po nušalinto Katalonijos prezidento Carleso Puigdemonto ir keturių buvusių regiono ministrų pabėgimo į Belgiją, regionui nesėkmingai pabandžius paskelbti nepriklausomybę.

A. Gabriel trečiadienį turėjo stoti prieš Aukščiausiojo Teismo teisėją dėl savo vaidmens per Katalonijos nepriklausomybės vajų, kuris paskatino Madridą spalio mėnesį įvesti regione tiesioginį valdymą, atleisti jo vyriausybę ir paleisti parlamentą.

CUP padėjo išlaikyti jėgų persvarą Katalonijos parlamente tuo metu, kai nuverstojo C. Puigdemonto valdančioji koalicija neturėjo daugumos ir jai teko pasikliauti mažesne 10 vietų parlamente turinčia partija, kad būtų priimtas įstatymas ir einama nepriklausomybės „kelio gairių“ planu.

A. Gabriel, buvusi universiteto teisės profesorė ir bene geriausiai žinoma šios partijos narė, yra labai populiari tarp CUP šalininkų dėl savo uždegančių kalbų už nepriklausomybę parlamente.

C. Puigdemontas su keliais buvusiais ministrais į Belgiją išvyko vos kelios valandos prieš tai, kai jam ir kitiems separatistų lyderiams buvo pareikšti kaltinimai dėl maišto, antivyriausybinės veiklos ir netinkamo valstybės lėšų panaudojimo. Sugrįžę į Ispaniją jie taip pat gali būti suimti.

„Nevažiuosiu į Madridą. Esu ieškoma dėl savo politinės veiklos, o vyriausybinė spauda jau pripažino mane kalta“, – sakė A. Gabriel interviu šveicarų dienraščiui „Le Temps“ antradienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi