Pasaulyje

2018.01.13 09:36

Baltieji rūmai: prezidento D. Trumpo sveikata puiki

BNS 2018.01.13 09:36

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, penktadienį dalyvavęs pirmame sveikatos patikrinime nuo savo atėjimo į valdžią, yra puikios būklės, pranešė Baltieji rūmai.

„Šiandien Walterio Reedo nacionaliniame karo medicinos centre atliktas prezidento fizinės būklės patikrinimas praėjo išskirtinai gerai“, – Baltųjų rūmų pranešime cituojamas gydytojas Ronny Jacksonas.

„Prezidento sveikata puiki“, – pridūrė R. Jacksonas po patikrinimo, atlikto netoli Vašingtono esančiame kariuomenės medicinos komplekse. Be to, medikas ketina antradienį surengti viešą spaudos konferenciją.

71 metų D. Trumpas, dėl kurio mitybos įpročių ir psichinės sveikatos buvo reiškiama įvairių abejonių, patikrinimo išvakarėse juokavo, kad gydytojo išvados verčiau būtų geros – akcijų rinkų labui.

„Manau, viskas bus labai gerai“, – sakė jis ir pridūrė, jog nustebtų, jeigu taip nenutiktų.

„Geriau tegul viskas būna gerai – kitaip akcijų rinka neapsidžiaugs“, – juokavo jis.

Per ankstesnių prezidentų sveikatos patikrinimus būdavo vertinami esminiai organizmo fiziniai parametrai, tokie kaip ūgis, svoris, kūno masės indeksas, pulsas ramybės būsenos, kraujospūdis ir kraujo prisotinimas deguonimi.

Taip pat atliekami išsamesni širdies, plaučių, regėjimo, kraujo cholesterolio ir gliukozės kiekio tyrimai, galintys atskleisti potencialius sveikatos sutrikimus.

Nors kai kurie kelia klausimą, ar D. Trumpas yra tinkamas dirbti šiame poste, jokių psichiatrinių patikrinimų neplanuojama. Tačiau ankstesni patikrinimai apima neurologinius tyrimus, įskaitant motorinės funkcijos testus.

Išvadose taip pat pateikiama duomenų apie ankstesnius sveikatos sutrikimus, atliktas operacijas ir šiuo metu vartojamus vaistus.