Naujienų srautas

Pasaulyje2017.02.26 17:13

Vokiečių statistika: po dešimt išpuolių prieš atvykėlius kasdien

BNS 2017.02.26 17:13

Vokietijoje praėjusiais metais prieš pabėgėlius ir prieglobsčio prašytojų prieglaudas buvo daugiau nei pusketvirto tūkstančio išpuolių, arba beveik po dešimt išpuolių per dieną.

Per tokius išpuolius sužeista 560 žmonių, tarp kurių buvo 43 vaikai, teigiama Vidaus reikalų ministerijos atsakyme į parlamento užklausą; su šiuo atsakymu sekmadienį susipažino AFP.

Vokietijos vyriausybė „griežtai smerkia“ tokį smurtą, sakoma laiške. „Žmonės, kurie paliko savo gimtąją šalį ir prašo apsaugos Vokietijoje, turi teisę į saugų prieglobstį“, – rašoma dokumente.

Pernai prieš atskirus pabėgėlius buvo įvykdyti 2545 išpuoliai, rodo policijos statistika. Tokių duomenų negalima palyginti su ankstesniais metas, nes juos rinkti pradėta tik pernai. Be to, užfiksuoti 988 incidentai, tarp jų ir padegimai, kuomet išpuolių taikiniu tapo pabėgėlių ar prieglobsčio prašytojų gyvenamoji vieta.

Neapykantos nusikaltimų banga Vokietijoje fiksuojama nuo 2015 metų, kai per Europos pabėgėlių krizės piką į šalį atvyko maždaug 890 tūkst. prieglobsčio prašytojų. Tai suskaldė Vokietiją ir paskatino populistinės ir nacionalistinės partijos „Alternatyva Vokietijai“ populiarumo augimą.

Tiesa, pernai atvykėlių skaičius sumažėjo iki 280 tūkst. Daugiausia tam įtakos turėjo pabėgėlių koridoriaus Balkanuose uždarymas bei ES susitarimas su Turkija dėl imigrantų srauto mažinimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi