Naujienų srautas

Pasaulyje2017.02.23 18:52

A. Merkel karjeros saulėlydis – jau čia pat?

Jei 2016-aisiais pasaulio dėmesys buvo nukreiptas į JAV vadovo rinkimus, šiemet visų akys krypsta į Prancūziją ir Vokietiją. Nors Vokietijos kanclerė Angela Merkel nuo 2005-ųjų poste sėdėjo pakankamai ramiai, paskutinės apklausos rodo, kad jos, kaip kanclerės, karjera gali baigtis dar šiemet.

„Tokią prielaidą leidžia daryti naujausios apklausos. Netikėta – nors krikščionys demokratai anksčiau gerokai pirmaudavo prieš socialdemokratus, dabar jų šansai faktiškai yra apylygiai – tik keli procentai krikščionių demokratų persvaros“, – pasakoja LRT užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė. 

Bet yra kitas labai svarbus dalykas – pačios kanclerės A. Merkel populiarumas tapo dar mažesnis nei jos vadovaujamos partijos.

„Paklausti, ką norėtų matyti kancleriu, apklausti Vokietijos rinkėjai sako, kad 49 proc. – už Martiną Schulzą, buvusį Europos Parlamento pirmininką, kuris sugrįžo į Vokietijos politiką, ir 38 proc. – A. Merkel. Ir toks nuosmukis – per 6 savaites, 6-iais punktais“, – pabrėžia J. Paškevičienė.

Plačiau – pokalbyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi