Pasaulyje

2016.04.13 20:50

Tailandas pradeda švęsti Naujuosius metus

Tailande prasideda Naujieji metai pagal budistų saulės kalendorių. Tris dienas trunkantis festivalis, vadinamas Songkranu, kasmet tęsiasi nuo balandžio 13 iki 15 dienos. Nors šalį alina sausra, tradiciškai šiomis dienomis bus išlieta daug vandens nuodėmėms ir nesėkmėms nuplauti.

Daug vandens išliejama ir vaikams bei suaugusiems dalyvaujant ir vienoje didžiausių pasaulyje vandens kovų. Tai ypač smagu, kai temperatūra siekia beveik 40 laipsnių karščio.

„Turime žaisti vandeniu tam tikrą dienų skaičių. Jei tai truktų per ilgai, atsibostų. Nereikia persistengti“, – teigia Tailando gyventojas Suwichakas Sangsayanas.

Nepersistengti prašė ir šalies premjeras. Artėjant šventei jis kreipėsi per televiziją kviesdamas sutrumpinti šventę viena diena, kad būtų išlieta mažiau vandens.

Tailandą šiemet alina didžiausia sausra per kelis dešimtmečius. Kai kuriuose kaimuose iš čiaupų nebebėga vanduo, o ūkininkai nusprendė sodinti mažiau ryžių, tad sausra jau dabar grasina antrai Pietryčių Azijos ekonomikai.

„Žinoma, reikia rūpintis vandeniu ūkininkams, bet žmonėms reikia nuleisti garą ir kartą per metus taip pasidžiaugti. Žinoma, reikia rasti pusiausvyrą ir, tikiuosi, jiems tai pavyksta“, – sakė turistas iš Didžiosios Britanijos Neilas Russekas.

Pusiausvyrą Tailando valdžia mėgina rasti ir šventimo būdui. Perspėjama, pareigūnai imsis priemonių, kad gatvėse, kur vyks šventė, nebūtų alkoholio ir apsinuoginusių šokėjų paradų, kurie tapo įprasta šventės dalimi. Po to, kai 2014 metais karinė chunta perėmė valdžią, pradėtos viešosios moralės kampanijos.

Premjeras, kuris yra ir Chuntos vadovas, kvietė laikytis naujųjų metų sutikimo tradicijų: rodyti pagarbą vyresniesiems, aukoti vienuoliams ir, žinoma, lankytis šventyklose ir vandeniu laistyti Budos statulėles.

Štai istorinėje Tailando sostinėje, Ajutajoje, pirmadienį surengtoje ceremonijoje Budos statulėlę vandeniu šlakstė net drambliai. Nepagailėjo ir žmonėms.

Naujuosius šiomis dienomis pasitinka ir kitų pietryčių Azijos šalių – Mianmaro, Laoso, Kambodžos –gyventojai, taip pat vandeniu gausiai nuliedami visas nuodėmes ir nesėkmes.