Pasaulyje

2016.02.02 11:27

D. Tuskas pristatys, ką pavyko susitarti su D. Cameronu

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.02.02 11:27

Europos Tarybos vadovas antradienį ketina pristatyti naujo Europos Sajungos ir Didžiosios Britanijos susitarimo pirminį variantą. 

Dėl to pastarąsias dvi dienas derėjosi Donaldas Tuskas ir britų premjeras Davidas Cameronas. Abu politikai pabrėžė, kad  pasiekta pažangos dėl reformų, kurių nori Didžiosios Britanijos politikai. Viena iš jų – reikalavimas apriboti socialinę paramą iš Bendrijos valstybių atvykstantiems žmonėms, kol  jie neišdirbs Britanijoje ketverių metų. 

Tuo metu D. Tuskas kaip  kompromisą pasiūlė laikinus ribojimus, kuriuos galima būtų įvesti, jei  Britanijos  socialinės apsaugos sistema būtų  perkrauta. Jei pavyks susitarti, šiuos pasiūlymus  po kelių savaičių  gali patvirtinti  Vadovų taryba. Tuomet Britanijos premjeras turėtų daugiau galimybių, kad šalis liktų Europos Sąjungoje. 

Nacionaliniai parlamentai turės naujų galių blokuoti Europos Sąjungos teisės aktus. Tai pranešė šaltiniai britų vyriausybėje, tęsiantis premjero Davido Camerono ir Europos Vadovų Tarybos pirmininko Donaldo Tusko pokalbiams dėl Bendrijos reformų.

Neoficialiai teigiama, kad Europos Sąjungos teisės aktai būtų atmesti tuomet, kai tam nepritaria 55 proc. nacionalinių parlamentų.

Antradienį D. Tuskas visuomenei pristato susitarimo su D. Cameronu pirminį variantą. Manoma, kad daugmaž toks dokumentas bus pateiktas Europos Vadovų Tarybai vasario pabaigoje. Pasak apžvalgininkų, jei tuomet Bendrijos vadovai tokiam susitarimui pritars, tikėtina, kad referendumas dėl Didžiosios Britanijos narystės Europos Sąjungoje galėtų būti surengtas jau birželį.