Pasaulyje

2020.08.12 10:26

Linkevičius pasikalbėjo su Cichanouskaja: artimiausiu metu ji pasisakys

atnaujinta 11.58
LRT.lt, ELTA2020.08.12 10:26

Antradienį netikėtai pranešta, kad pagrindinė Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos oponentė rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja yra Lietuvoje. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad S. Cichanouskaja yra saugi, Lietuvoje ir jos vaikai.

Antradienį ministras tikino, kad su S. Cichanouskaja dar nekalbėjęs, nes ji ilsisi. Tačiau L. Linkevičius teigia susitiksiantis su baltaruse, kai ji bus tam pasiruošusi. „Rūpinamės jos saugumu, daugiau patikslinti negaliu“, – sako ministras.

Tai jam pavyko padaryti trečiadienį. Apie tai ministras pranešė tviteryje.

„Pasikalbėjau su S. Cichanouskaja. Ji yra geros nuotaikos. Artimiausiu metu ji pasisakys“, – trumpai parašė L. Linkevičius.

„Taip, turėjau galimybę pasikalbėti“, – Eltai prieš Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) posėdį taip pat patvirtino ministras.

Plačiau ministras pokalbį pakomentuos po komiteto posėdžio.

S. Cichanouskaja pasiryžusi kalbėtis ir su žiniasklaida, bet kada ji tai padarys, ministras negalėjo atsakyti.

„Galvosim, kaip tai padaryti, bet ji šiuo metu yra izoliacijoje“, – sakė L. Linkevičius.

Vėliau, po URK posėdžio, ministrasžurnalistams sakė, kad S. Cichanouskaja atrodo labiau atsigavus. L. Linkevičius tvirtino, kad konkrečiai apie ateities planus su ja jis nekalbėjo.

„Mūsų tikslas buvo atitolinti nuo tiesioginės grėsmės, kad ji susitiktų su vaikais, kad būtų saugi ir atsigautų nuo to streso, kurį patyrė“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Anot ministro, Lietuvoje S. Cichanouskaja bus saugoma „tiek, kiek to reikės“.

Buvęs užsienio reikalų ministras, parlamentaras Audronius Ažubalis iškėlė mintį, kad reikėtų S. Cichanouskają pripažinti Baltarusijos prezidente ir padėti Baltarusijai suformuoti Vyriausybę užsienyje.

L. Linkevičius neslėpė nepitariantis tokiai minčiai.

„Mes patys tikrai neformuosime kitų valstybių Vyriausybių, o tai, kad daugiau dėmesio skirsime darbui su opozicija, su pilietine visuomene, tai kalbos nėra“, – tvirtino ministras.

Antradienį užsienio reikalų ministras L. Linkevičius patvirtino, kad S. Cichanouskaja yra Lietuvoje.

Taip pat skaitykite

Sekmadienį vykę Baltarusijos prezidento rinkimai baigėsi be netikėtumų. Nedemokratiškais laikomuose rinkimuose jau ketvirtį amžiaus šalį valdantis A. Lukašenka esą surinko 80,23 proc. rinkėjų balsų, rodo preliminarūs Baltarusijos centrinės rinkimų komisijos (CRK) paskelbti rezultatai.

Pagrindinė A. Lukašenkos oponentė Baltarusijos prezidento rinkimuose S. Cichanouskaja atmetė oficialius rezultatus.

Cichanouskaja į baltarusius dėl protestų nutraukimo kreipėsi skaitydama iš lapo: manoma, tai darė priverstinai

Paskelbus balsavusių rinkėjų apklausų rezultatus, nuo sekmadienio Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, jos virto susirėmimais su teisėsauga.

Per saugumo pareigūnų ir protestuotojų susirėmimus naktį į antradienį žuvo žmogus, dar dešimtys buvo sužeisti.

Taip pat skaitykite