Pasaulyje

2020.04.17 09:53

Prie Černobylio AE kilo nauji gaisrai, Ukraina siunčia 1 tūkst. ugniagesių

„Radio Free Europe/Radio Liberty“, LRT.lt2020.04.17 09:53

Gesinti naujų gaisro židinių radiacija užterštoje zonoje prie nebeveikiančios Černobylio atominės elektrinės Ukrainoje buvo išsiųsta virš 1 tūkst. ukrainiečių ugniagesių.

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „Radio Free Europe/Radio Liberty“ originalus kūrinys.

Ketvirtadienį susidarė trys nauji gaisro židiniai, bet „jie nedidelio masto ir grėsmės nekelia“, nurodė Ukrainos pareigūnai. Gūsingi vėjai, kurstantys gaisrus, sunkina jų gesinimą.

Nepaprastųjų situacijų departamento direktorius Volodymyras Demčiukas video pareiškime pranešė, kad „radiacinis fonas“ Kijeve ir Kijevo regione „neviršija normalumo ribų“.

Balandžio 14-ąją spec. tarnybų darbuotojams, padedant lietui, buvo pavykę užgesinti miškų gaisrus prie atominės elektrinės, kurios susprogusią dalį dengia apsauginė konstrukcija.

Ankstesni gaisrai prasidėjo balandžio 3-ąją vakarinėje neapgyvendintos izoliacinės zonos dalyje ir išplito į miškus. Kaip nurodė nepaprastosios situacijos tarnybos, gaisrai nekėlė grėsmės infrastruktūrai, saugančiai radioaktyvias atliekas.

Aplinkosaugos specialistai baiminosi, kad gaisrai gali išjudinti radioaktyvius pelenus žemėje, o užteršti dūmai galėtų pasiekti Kijevą, esantį už maždaug 100 kilometrų šiaurėje.

Spec. tarnybos anksčiau šią savaitę gesinant gaisrą naudojo lėktuvus ir sraigtasparnius, bet stiprus vėjas jiems neleido to daryti ketvirtadienį. Tai Rusijos naujienų agentūrai „Interfax“ nurodė Ukrainos vidaus reikalų viceministras Antonas Geraščenko.

1986 m. įvykęs reaktoriaus išsilydymas ir sprogimas Černobylio AE paskleidė radioaktyvius debesis po didelę Europos dalį. Tai laikoma didžiausia branduoline katastrofa istorijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt