Nuomonės

2020.09.26 16:57

Benas Lyris. Susitikimo su Dievu tikslas nėra dorybių ar blogų darbų registratūra

Benas Lyris, kunigas ir poetas, LRT.lt2020.09.26 16:57

Evangelijoje pagal Matą šį sekmadienį mes sutinkame palyginimą apie du sūnus. Vienas jų yra kviečiamas padirbėti į vynuogyną, atsisako, tačiau vėliau visgi nueina dirbti. Antrasis sūnus tikino Viešpačio vardu eisiantis dirbti, tačiau taip ir nenueina.

Evangelistas Matas klausia, kas iš jų dviejų įvykdė Dievo valią. Tikriausiai, nei tas, nei kitas. Vienas žada, bet nepadaro, o kitas nežada, tačiau padaro – mintis nesutampa su veiksmais. Taip dažnai būna ir mūsų gyvenime.

Evangelija pagal Matą baigiama tokiais žodžiais: „jūs nors tai matėte, vėliau neapsigalvojote ir neįtikėjote, todėl nusidėjusieji, muitininkai ir ištvirkėlės, greičiau už jus pateks į Dievo karalystę“. Toks skandalingas Evangelijos sakinys tarsi išteisina kitus, kurie ne visada vedė dorą gyvenimą. Tačiau Evangelijos ir tikėjimo tikslas nėra parodyti žmogui, koks jis yra blogas ir niekam netinkamas. Čia taip mes kartais darome.

Evangelija niekada nesiekia skandalų. Kristaus atėjimas į žmogaus gyvenimą niekada nesiekė jo kritikos, parodymo, koks jis yra blogas, bet siekia širdies perkeitimo ir parodymo, koks žmogus gali būti, pasitikėdamas Dievo malone ir gyvendamas su ja.

Labai dažnai žmonės vieni kitiems primena klaidas, blogo gyvenimo fragmentus, norėdami pateisinti savas silpnąsias savybes. Tačiau tikėjimo, susitikimo su Dievu, meilės, religijos tikslas nėra registratūra ir (dorybių ar blogų darbų – LRT.lt) surinkimas, bet asmeninis širdies perkeitimas. Jei žmogus yra atviras ir mato save Dievo akivaizdoje, kur jis suklydo, ir padaro vietos Jam veikti savo gyvenime, jis išeina perkeista širdimi.

Tikėjimo tikslas, santykio su Kristumi tikslas nėra pamatyti, koks esu baisus tam, kad būčiau sužlugdytas. Priešingai, tikslas yra pamatyti Dievo meilės gylį, kad net ne visada būdamas geras ir nepadarydamas Jam vietos, įgaučiau jėgų būti kitoks, nei vakar.

Tepaliečia mus Evangelijos žodžiai. Evangelija niekada nesiekia skandalų. Kristaus atėjimas į žmogaus gyvenimą niekada nesiekė jo kritikos, parodymo, koks jis yra blogas, bet siekia širdies perkeitimo ir parodymo, koks žmogus gali būti, pasitikėdamas Dievo malone ir gyvendamas su ja.

Linkiu atvirumo Dievo malonei, atvirumo tam, kuris mums padeda pamatyti, kad mes esame mylimi, ne visada geri, ne visada tobuli ir gražūs. Tačiau Dievas ateina pas atvirus. Amen.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.