Nuomonės

2020.09.16 12:54

Rimvydas Valatka. Ar jums gerai, kad Lietuvos sienos atviros Lukašenkos smogikams?

Rimvydas Valatka2020.09.16 12:54

Antras mėnuo Lukašenkos smogikai Baltosios Rusios miestų gatvėse gaudo, daužo ir kankina žmones. Sekmadienį Žodzinoje milicijos majoras Dimitrijus Meleško treniruoto boksininko smūgiu į veidą nokautavo merginą.

Internete išplatintuose gausiuose įvykio vaizdo įrašuose gerai matyti, kad pareigūnas merginai smogė be būtino reikalo ir su malonumu.

Tai įvyko už kokių 260 km nuo Vilniaus. Labai didelė tikimybė, kad šį milicijos degeneratą vilniečiai jau netrukus gali sutikti sostinės „Akropolyje“ ar prie gretimo senamiesčio restorano stalo. Diktatorius savo smogikams padidino algas, todėl jie gali sau leisti su šeimomis atvažiuoti į Lietuvos sostinę apsipirkti ir pailsėti nuo mitinguotojų mušimo.

Skamba makabriškai, bet veltui sadisto Meleškos ir jo šeimos narių pavardžių ieškotume Lietuvos paskelbtame Lukašenkos parankinių sąraše. Jame tik 30 pavardžių. Maždaug tiek išskirtinių uniformuotų sadistų Baltosios Rusios demonstrantai identifikuoja per 3–4 protestų dienas.

Bet Lietuva nė nesiruošia pildyti šio sąrašo. Prezidentas kažką mykia apie ES solidarumą ir būtinybę derinti sadistų „užbaninimo“ sąrašus su Estija ir Latvija.

Kodėl reikia derinti mūsų Rytų politiką su Latvija ir Estija? Lietuva nuo Adamkaus laikų buvo Rytų partnerystės lydere, o Estijos ir Latvijos tai niekada pernelyg nedomino. Kas pasikeitė?

Kaip įmanoma pakenkti ES šalių solidarumui, jei Lietuva paskelbtų neįsileidžianti 500 Lukašenkos sadistų, vienas Dievas težino. Kasdien atnaujindama tokių sankcijų sąrašą Lietuva parodytų Europai sektiną pavyzdį ir būtų verta už laisvę daug kraujo praliejusios šalies vardo. Galų gale tai būtų bent kokia moralinė parama kovojantiems baltarusėnams.

Keista yra ir tai, kad užsienio reikalų ministro pateiktą sankcijų sąrašą kažkodėl privalo tvirtinti vidaus reikalų ministrė. Baltoji Rusia yra užsienis, tai kuo čia dėta Vidaus reikalų ministerija? Ir jau tikra Lietuvos tragedija, kad turime vidaus reikalų ministrę, kuri demonstratyviai neatvyko į Seimo balsavimą, pasmerkusį Lukašenką ir jo agresiją prieš tautą.

Kažkaip net nedrąsu klausti, kur pradingo tie, kurie dar neseniai mitingavo dėl policininko brutaliai uždusinto buvusio narkotikų prekeivio iš tolimos Amerikos? O juk po Vilnių galbūt kiekvieną savaitgalį vaikštinėja dešimtys dar baisesnių Lukašenkos uniformuotų sadistų, kurie jau mėnesį daužo net moteris.

Šitos padugnės vos už kelių dešimčių kilometrų tenkina savo sadistinius polinkius spardydami įstatymus gerbiančius žmones, prašančius tik vieno – kad nevogtų jų balsų. Kada prie prezidentūros ar Vyriausybės rinksis mitingai, reikalaujantys bent neįleisti tų išgamų į Lietuvą?

Susiraskite internete vaizdo įrašą, kuriame Žodzinos milicijos majoras Meleško galingu smūgiu nokautuoja merginą, ir atsakykit bent sau į klausimą – ar man yra tas pats, kad šitas ar kitas sadistas šį savaitgalį laisvas vaikščios po Vilnių?

Populiariausi