Nuomonės

2020.05.08 13:57

Algimantas Černiauskas. Dingęs „Eurovizijos“ žemynas ir golfo laukai

Ateinančią savaitę turėjęs suskambėti „Eurovizijos“ dainų konkursas šiemet, kaip žinia, neįvyks. Panašiai kadaise yra nutikę ir su vasaros olimpinėmis žaidynėmis, kuomet jos buvo atšauktos tai Pirmojo, tai Antrojo pasaulinio karo pasekmėje.

Neaišku, mėgsta lietuviai šią dainų šventę, ar nekenčia, tačiau tikrai ne vienas konkurso gerbėjas liko nulietas gilaus įsitikinimo, jog šiemet tikrai pagaliau būtume laimėje. Nepaisant dingusios progos nugalėti dainuojant populiariosios muzikos scenoje, abejoti lietuvių tautos muzikalumu tikrai neverta.

Neabejoju, jog esate girdėję apie golfą. Daugeliui šis žodis siejasi su nedideliu, stilingu, galbūt kiek senamadišku vokišku automobiliu, bet egzistuoja ir toks sportas, beje po daugiau nei šimto metų pertraukos, nuo 2016-ųjų, ir vėl įtrauktas į vasaros žaidynių olimpiados programą.

Manau, kad Lietuvoje šis žaidimas dar tik sulauks savo šlovės, o ypač po viruso sukeltos krizės, sužlugdžiusios gausybę planų, verslų, ambicijų ar troškimų.

Apie ką šis sportas? Apie smūgį į tolį. Tik pamėginkite įsivaizduoti pokalbius apie orą šio žaidimo laukuose: „Su medine lazdele muši ar su metaline? Ak, kiek nedaug pritrūko iki duobutės, na. bet užtat šis džentelmenas tai iš pirmo karto pataikė!“

Galbūt tai geras sportas apdainuoti, pavyzdžiui, nesėkmes, o Lietuvoje, kaip žinome, laukų netrūksta. Galbūt tai idėja Jūsų naujam verslui?

Visgi jeigu pandemija iš tikrųjų sugriovė jūsų verslą ar karjerą – tikiuosi tebeturite sveikatą. Stresas, kurį patiria medikai kovos su koronavirusu fronte – tai dar kita kosminė kovos už būtį kategorija.

Hipokrato priesaika ir pačius medikus galiausiai paguldo poilsį atrasti reanimacijos palatose ir tikrai nebūtinai dėl to, jog Jūsų šeimos gydytojas pats užsikrėtė. Galbūt jis pakirstas infarkto, galbūt streso liepsnos galiausiai sudegino jo kraujagysles.

Muzika yra didelis vaistas. Galbūt netgi nuo hipochondrijos ar paranojos. Saugokit savo gydytojus taip pat, kaip jie saugo Jus.

O toliau – palinkėsiu šviesaus ir melodingo gegužės mėnesio, be kančios dėl medalio.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.