Naujienų srautas

Nuomonės2020.03.14 13:42

Benas Lyris. Gyvenimą sudaro ne tik gražiausios spalvos

Benas Lyris 2020.03.14 13:42

Prieš dvejus metus mano bičiulis šventė gimtadienį ir aš jam parašiau sveikinimą: „Tegul Dievas saugo visas tavo gyvenimo dienas ir kiekvieną tavo gyvenimo sekundę“. Mano draugas visada sakė, kad nėra itin tikintis, bet mane nustebino jo atsakymas: „Jeigu tu, kunige Benai, saugai Dievą savo širdyje, jis tave visada saugo“.

Ši mintis man padėjo ieškoti atramos, kuri suteiktų gyvenimui prasmę. Kai saugai Dievą savyje, jis neapsaugo nuo visų sunkumų ir iššūkių, bet, būdamas mūsų gyvenime, jis neleidžia prarasti prasmės.

Šio sekmadienio Evangelijoje mes sutinkame Jėzaus ir samarietės pokalbį. Samarės gyventojai žydų buvo laikomi pusiau pagonimis, todėl beveik nekalbėdavo. Minėta moteris ateidavo pasisemti šulinio vandens pačiu karščiausiu paros metu, kad nieko nesutiktų, tačiau kartą sutiko Jėzų. Šis pasakė: „Tas, kas geria mano vandenį, geria gyvąjį vandenį, todėl niekada nebetrokš“.

Apie kokį vandenį kalbą Jėzus? Gyvasis vanduo – tai gebėjimas savyje saugoti Dievą ir jo dvasią, leidžiančią pasitikėti gyvenimu, kai ne viskas klostosi sklandžiai. Tai gebėjimas priimti Dievą, neleidžiantį nusivilti tikrove. Moteris Jėzui sako: „Viešpatie, duok ir man atsigerti vandens, nuo kurio niekada nebetrokšiu“.

Brangūs broliai ir seserys, vis dar tęsiasi gavėnia – 40 dienų kelionė link Kristaus kančios, mirties ir prisikėlimo paslapties. Tai drauge yra ir pats trumpiausias kelias, kurį mes einame visą gyvenimą. Pats tikriausias žmogaus kelias siekia tik 27 centimetrus. Tai yra kelias nuo mūsų proto iki širdies, kuris reikalingas tam, kad gebėtume savo širdimi ir protu priimti Dievo paslaptį, ją saugoti ir ja remtis. Kad mes gebėtume savyje saugoti Dievą, jo dvasią, kūri apdovanotų viltimi ir niekada neleistų nusivilti, kai patiriame nesėkmes, kitų žmonių neįvertinimą ar savo asmeninius pralaimėjimus.

Gyvenimo visumą sudaro ne tik gražiausios spalvos, bet ir visos spalvos.

Brangieji, šiandien nuoširdžiai linkiu sau ir jums atpažinti savo gyvenime esantį Kristų, jį saugoti širdyje, kiekvieną dieną remtis jo kančia, mirtimi ir prisikėlimu, nes tai sudaro Velykų paslaptį. Gyvenimo visumą sudaro ne tik gražiausios spalvos, bet ir visos spalvos, o su Dievu priimtos visos gyvenimo spalvos tampa prisikėlimu ir gyvenimu. Amen.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą