Muzika

2019.03.27 20:22

„Liūdnų šokių“ herojai „Solo Ansamblis“ pristatė naują plokštelę: mūsų muzika – paradoksas

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2019.03.27 20:22

Vilniaus klube „Kablys“ trečiadienio vakarą šeimininkavo grupė „Solo Ansamblis“. Tiesa, šį sykį bičiulis ir gerbėjus pakvietusi ne į koncertą, o į labiau neįprastą renginį.

Prieš kelerius metus išgarsėjusi, M.A.M.A. apdovanojimą Metų alternatyvos kategorijoje nuskynusi, ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje dažnai koncertuojanti grupė turi naujieną.

Šiandien išleista jos vinilinė plokštelė „Dansingas“, kurios sutiktuves „Kablyje“ grupė ir surengė – su šampanu ir specialia fotoparoda.

Penktadienį „Solo Ansamblis“ vėl okupuos „Kablį“ – čia įvyks plokštelės pristatymo koncertas, kuriame pasirodys ir italų duetas „Boot & Tax“.

Mat jis taip pat prisidėjo prie septynių colių vinilinės plokštelės pasirodymo. Pirmoje plokštelės pusėje – „Solo Ansamblio“ daina „Dansingas“, antroje – „Boot & Tax“ sukurtas jos remiksas.

Savo atliekamos muzikos žanrą „liūdnais šokiais“ vadinantis „Solo Ansamblis“ – keturi muzikuojantys aktoriai, derinantys elektroninius ritmus ir melancholišką nuotaiką.

Tamsiai poetišką debiutinį albumą „Roboxai“ prieš trejus metus išleidusi grupė pastaruoju metu suka kiek kitu keliu – jos muzika atrodo dar šaltesnė ir griežtesnė, kiek mažiau melodinga.

Naujasis grupės kūrinys – 27 atskiri žodžiai. Anot muzikantų, dainoje jie virsta elektroninėmis ritmo mašinomis ir gitaromis apipintais kodais, globaliais simboliais, kurie gali būti suprantami bet kurioje pasaulio vietoje.

Išleidus plokštelę, kurios pagaminta tik 250 egzempliorių, ketinama pristatyti ir dainos vaizdo klipą.

Plokštelės sutiktuvėse susirinkę svečiai galėjo apžiūrėti ir fotografės Laimos Stasiulionytės darbų parodą. Iš viso joje – 25 kadrai, kuriais grupė iki šio renginio dalijosi socialiniuose tinkluose.

Juodai baltose nuotraukose – pėdos, skutimosi peiliuku pjaunamas liežuvis, besiglamonėjantys įsimylėjėliai, nuogas kūnas, ledo kubelyje „įkalinta“ šachmatų figūra. Kitaip tariant – abstraktūs vaizdai, atspindintys dainos „Dansingas“ nuotaiką.

Beje, visi bilietai į penktadienį vyksiantį koncertą – jau išgraibstyti, paskutiniai buvo parduoti šiandien. Dar vienas priminimas, kad „Solo Ansamblis“ turi gana gausią ir ištikimą auditoriją.

„Džiaugiamės, nes į koncerto dekoracijas, pasiruošimą, plokštelę, vizualinę estetiką įdėta daug darbo.

Nauja daina – labai „solo ansambliška“. Pirmiesiems davėme pasiklausyti kolegoms teatralams. Jie įvertino labai palankiai“, – pasakojo grupės narys Giedrius Kiela.

Šiuo metu grupė jau kaupia dainas antrajam albumui, nors negali atsakyti, kada jis pasirodys. Kaip ir aiškiai nubrėžti jo muzikinių kontūrų.

„Liūdni šokiai, melancholija, hipnozė – šie dalykai tikriausiai išliks. Bet dainos, kurias dabar rašome, yra labai skirtingos.

Neaišku, ar jos visos suguls į albumą. Šįkart į jį ketiname pažvelgti konceptualiau“, – LRT.lt sakė grupės narys Sergejus Ivanovas.

Per pastaruosius dvylika mėnesių grupė turėjo ne vieną progą pasirodyti užsienyje.

„Tallinn Music Week“ Estijoje, „Eurosonic“ Olandijoje, „Reeperbahn“ Vokietijoje – tai tik keletas žinomų ir svarbių Europos muzikos festivalių, kuriuose lankosi gausybė muzikos verslo profesionalų, ieškančių naujų talentų.

Visuose šiuose renginiuose vyko „Solo Ansamblio“ pasirodymai, o „Eurosonic“ net įtraukė grupę tarp pretendentų į Europos muzikos apdovanojimą – kaip vieną perspektyviausių žemyno elektroninės muzikos grupių.

Laimėti nepavyko, bet koncertais užsienyje grupė liko patenkinta.

„Eurosonic“ turbūt paliko didžiausią įspūdį, nes ten – begalė tikrai gerų atlikėjų, atranka labai rimta.
Visur į koncertus atėjo ir vietinių lietuvių, kurie stebino kitus, nes labai džiugiai reagavo į muziką ir „taškėsi“, – juokėsi S.Ivanovas.

Savo pasirodymais grupė griauna požiūrį, jog mėginti išlįsti į užsienio scenas verta tik tada, jei dainuoji anglų kalba.

„Niekada nejautėme jokių nepatogumų, kad publika užsienyje nesupranta teksto. Jei dainuotume angliškai, prapultume tarp tūkstančių kitų atlikėjų, nebūtų nieko unikalaus.

Lietuvių kalba daro įspūdį užsienio klausytojams, neslėpkim, ji yra graži“, – svarstė Sergejus.

Fotosesijose ir koncertuose juodus drabužius vilkinti, tamsų įvaizdį kurianti grupė juokiasi iš susiformavusio įspūdžio, jog jie – nepataisomai niūrūs žmonės.

„Tikrai nelaikome namie gyvačių, nespaudžiame iš jų nuodų ir nesileidžiame į veną“, – kikeno G.Kiela.

„Mūsų muzika – paradoksas. Grojame „liūdniems šokiams“, bet mūsų koncertų nuotraukose pamatysite daugybę besišypsančių žmonių“, – antrino S.Ivanovas.

Mūsų tokia estetika. Gal kam atrodo, kad viena sakom, kita darom. Tebūnie. Scenoje mes nesišypsome, nes kai nueinu į koncertą ir matau muzikantus, kurie demonstruoja, kad jiems scenoje labai linksma, man būna liūdna žiūrėti. Dažnai tai atrodo netikra“, – gūžtelėjo pečiais G.Kiela.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt