Tavo LRT

2017.11.10 17:01

„Solo ansamblis“: LRT OPUS – bene vienintelis radijas, kuris groja mūsų kūrinius

LRT OPUS, LRT.lt2017.11.10 17:01

„Paprasčiau, kai grupėje yra labai aiškus lyderis arba kažkas atsineša dainą. O mes visuomet einame kitu keliu: dainą iš visų kampų ilgiausiai ištąsome, kol atrandam tą kompoziciją, kuri yra visiems „limpanti“, todėl mūsų dainos gaunasi labai ilgos", – taip apie grupės „Solo ansamblis“ kūrybos procesą kalba grupės narys Giedrius Kiela. Populiarumo susilaukusio grupės atstovo teigimu, apdovanojimai – malonus atributas, tačiau daug svarbiau – būti išgirstiems. 

„Mums labai svarbu, kad kūriniai būtų grojami radijuje, dėl to labai mylime LRT OPUS, nes tai – praktiškai vienintelis radijas, kuris groja mūsų muziką“, – tikina grupės narys. 

Šie metai grupei buvo sėkmingi: muzikos apdovanojimuose jie nusišlavė laimėjimų. Nors pripažinimai ir įvertinimai yra malonūs, tačiau, kaip sako G. Kiela, svarbiausia kūrėjui, kad jis būtų išgirstas ir suprastas. 

„Apdovanojimai malonu, tačiau tai nėra būtinas atributas. Nežinau nei vieno žmogaus, kuris kurtų dėl apdovanojimų. Tai yra tik pasekmė to, ką padarei“, – kalba muzikantas. 

Didžiausio populiarumo grupė susilaukė išleidusi pirmąjį albumą „Roboxai“, nors iki jo gyvavo jau penkerius metus. 

„Albumą išleidome tik po penkerių metų neatsitiktinai, nes atėjo laikas, kai supratome, ką norime daryti. Laikas prieš tai taip pat buvo patirtis, kuri, man atrodo, mums visiems yra svarbi“, – grupės istoriją prisimena pašnekovas.   

„Solo ansamblio“ nariai – keturi „Atviro Rato“ bei „Jaunimo Teatro“ aktoriai: Vytautas Leistrumas, Sergejus Ivanovas, G. Kiela ir Jonas Šarkus, tad ir grupės istorija prasidėjo nuo dainuojamosios poezijos, G. Kielos žodžiais, – artimiausio žanro artistams. 

„Pirmo „Solo ansamblio“ koncerto idėja buvo tokia – suneškime visi savo dainas, pabandykime jas kartu aranžuoti ir padaryti koncertą per teatrą „Atviras ratas“, kurio steigėjas esu. Ta pradžia tokia ir buvo – labiau aktorinė“, – pasakoja G. Kiela. Tačiau galiausiai „Solo ansamblis“ aktorystę nuo muzikos nutarė atskirti. 

„Turime daug darbo teatre, todėl nusprendėme, kad nėra prasmės užsidaryti į rūsį ir vaidinti. Grojome tai, kas mums patinka eksperimentuodami ir tai pasiteisino. Mes visuomet ieškome ir kuriame, tačiau vienu metu nusprendėme, kad norime imtis muzikos, kuri mums visiems prie širdies, kuri veža“, – grupės pokyčius aiškina muzikantas. 

Jo teigimu, grupės kūriniai dažniausiai – ilgesni, nei įprasta, toks yra ir jų kūrybos procesas. „Ilgai krapštome ir darome tol, kol visiems keturiems mums patinka. Tai yra ilgas procesas. Manau, kad paprasčiau, kai grupėje yra labai aiškus lyderis arba kažkas atsineša dainą. O mes visuomet einame kitu keliu: dainą iš visų kampų ilgiausiai ištąsome, kol atrandam tą kompoziciją, kuri yra visiems „limpanti“, todėl mūsų dainos gaunasi labai ilgos“, – kalba G. Kiela. 

Visas pokalbis su „Solo ansamblio“ nariu – LRT OPUS įraše. 

„Solo ansamblis“ – viena iš vienuolikos grupių, kurios lapkričio 11 d. menų fabrike LOFTAS koncertuos LRT OPUS 11 gimimo dienos proga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.