Tavo LRT

2016.03.22 14:46

LRT Opus Ore pavasario pirmoji kregždė – grupė „Solo Ansamblis”

LRT.lt2016.03.22 14:46

Jau šįketvirtadienį, kovo 24 dieną 18 valandą radijo stotis LRT OPUS skelbia pavasario sezono pradžią. LRT OPUS Ore koncertų seriją po žiemos pertraukos tęsia grupė „Solo Ansamblis“, ką tik pristačiusi albumą „Roboxai“.

Pats „Solo Ansamblis” save vadina post-punk/electronic/sad dance eksperimentu, kuris gyvuoja jau penkerius metus. Pasak grupės narių, debiutinis albumas „Roboxai“ – kupinas miesto triukšmo, susuktas iš elektroninių garsų, bet tuo pačiu perpintas gyvais instrumentais ir pripildytas vidinės patirties.

„Šokiams ir ieškojimams. Po pirmuoju ritmingu sluoksniu slepiasi kiti, dar neatrasti, kurie atsiveria klausant dar ir dar sykį, taip pasivaikščiojimui atidengdami muzikinį miestą“, – pristatydami albumą sako grupės nariai.

Albumo, kaip ir visos grupės muzikos, tikslas – suteikti galimybę kiekvienam surasti šį tą sau. „Albumas pavyko netgi šiek tiek tamsesnis ir energingesnis nei tikėjomės. Bet, matyt, šiuo metu tokie esame ir mes, ir tai mus supa ir įkvepia. Gal ne veltui viena klausytoja mūsų stilių pavadino „sad dance“, – pasakoja „Solo Ansamblio” narys Vytautas Leistrumas.

Dėmesys net smulkiausioms detalėms muzikoje ir gyvi pasirodymai – tai, kas svarbiausia grupei. Konceptualumu ir minimalizmu išsiskiriančiuose grupės koncertuose šviesų ir scenografijos elementai sukuria galimybę pajusti muziką visais kūno pojūčiais ir tai išgyventi kiekvienam individualiai.

Koncertas bus filmuojamas ir tiesiogiai transliuojamas LRT OPUS radijuje, vėliau perkeliamas į televiziją ir internetą.

Artimiausiu metu išskirtinės muzikos gerbėjai LRT OPUS Ore serijoje išvys tokius projektus: UMIKO, „Such’a’Trip”, savo muzikos ir tapybos performansą  surengs Paulius Kilbauskas kartu su Sigitu Staniūnu.

Koncerto pradžia – 18.00 val.

Visus LRT OPUS Ore serijos koncertus galite pamatyti čia.

Tiesioginę transliaciją iš LRT Opus studijos klausykite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt