Muzika

2020.01.27 12:34

Įdomūs faktai apie Kaune grosiančią JAV grupę „Limp Bizkit“: kelias į sceną – per pažintį užkulisiuose

LRT.lt 2020.01.27 12:34

Žymi JAV grupė „Limp Bizkit“ vasario 26 d. koncertuos „Žalgirio“ arenoje Kaune. Grupė atstovauja agresyviam muzikos žanrui - rap-metalui, kuris pasiskolino pyktį iš grunge stiliaus, pridėjo repo tekstus, metalo agresiją ir didžėjaus scratch’ą.

„Limp Bizkit“ garsėja energingais koncertais. Dėl Weso Borlando (gitara) vizualiai įmantraus pasirodymo, grupės eksperimentų su garsu ir Fredo Dursto (vokalas) išraiškingo bendravimo su publika kiekvienas grupės pasirodymas yra nenuspėjamas, įspūdingas ir nepamirštamas, rašoma pranešime spaudai.

Kol gerbėjai laukia „Limp Bizkit“ atvykstant į Lietuvą, supažindiname su keliais mažiau žinomais faktais apie grupę.

Kelias į sėkmę

Po tarnybos Jungtinių Amerikos Valstijų kariniame laivyne, F. Durstas pragyvenimui užsidirbdavo pjaudamas vejas ir darydamas tatuiruotes. Nepaisant to, jis tapo vienu populiariausių reperių ir grupės „Limp Bizkit“ pagrindiniu vokalistu.

Grupės kelias į didžiąją sėkmę prasidėjo po to, kai „Limp Bizkit“ buvo pasirinkta pradėti „Korn“ gastrolių koncertus. Fredas susipažino su „Korn“ muzikantais, kai šie atvyko koncertuoti jo mieste. Jam pasisekė patekti į scenos užkulisius ir netgi padaryti keletą tatuiruočių.

Tai padėjo sudominti žvaigždes „Limp Bizkit“ demonstraciniais įrašais. Netrukus vis dar kontrakto neturinti grupė „Limp Bizkit“ buvo pakviesta pradėti „Korn“ koncertus dviejų turų metu. Tai padėjo atkreipti publikos dėmesį ir po poros metų „Limp Bizkit“ tapo viena labiausiai žinomų rap-metal scenos grupių.

Debiutinis singlas „Faith“

„Limp Bizkit“ pirmasis singlas buvo piktas George’o Michaelo hito „Faith“ koveris, kuris pristatė pirmąjį grupės albumą. Beje, kaip pasakoja „Limp Bizkit“ muzikantai, G. Michaelas taip niekada ir nepalaimino jų dainos versijos.

Rekordinės sėkmės sulaukę albumai

Pirmasis „Limp Bizkit“ albumas „Significant Other“, kuriame gerbėjai rado keletą labiausiai išgarsėjusių grupės dainų „Break Stuff“, „Nookie“ ir „N 2 Gether Now“, debiutavo pirmoje JAV populiariausiųjų sąrašo vietoje ir pasaulyje yra parduotas 20 mln. kopijų tiražu.

Antrasis „Limp Bizkit“ albumas „Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water“ taip pat pasiekė perkamiausių įrašų topo viršūnę. Per septynias dienas jį įsigijo daugiau nei 1 mln. melomanų – albumas tapo didžiausiu tiražu per savaitę parduotu roko muzikos įrašu istorijoje. Albumą labiausiai išgarsino dideliais hitais tapusios dainos „Rollin' (Air Raid Vehicle)“, „Take a Look Around“ ir „My Way“.

Bendradarbiauja su didžiausiomis žvaigždėmis

„Limp Bizkit“ muzikantai bendradarbiauja su daugybe atlikėjų ir grupių. Fredas Durstas muzikavo su „Run D.M.C.“, Method Man ir Red Man. Be to, jo balsą galima girdėti „Korn“ albumuose „Follow the Leader“ ir „All in the Family“ bei grupės „Soulfly“ debiutiniame įraše.

Wesas Borlandas bendradarbiavo su „The Crystal Method“, „Filter“, „Combichrist“ ir daugeliu kitų.

Su dar daugiau garsenybių dirbo DJ Lethal, kuris karjerą pradėjo savo grupėje „House of Pain“, o vėliau bendradarbiavo su Everlast, „Sugar Ray“, „Sepultura“, „Biohazard“, Rob Zombie, „Kurupt“, „Evanescence“ ir daugybe kitų.