Muzika

2019.11.05 10:15

Lietuvoje koncertuos JAV grupė „Limp Bizkit“: Putiną šlovinęs vokalistas – nepageidaujamas Ukrainoje

LRT.lt2019.11.05 10:15

Lietuvoje kitais metais koncertuos pasaulinio garso amerikiečių repo metalo ir roko grupė „Limp Bizkit“.

Grupė prieš porą dešimtmečių tapo sunkiosios muzikos žvaigždėmis, savo kūryboje sujungusi roko, metalo ir agresyvaus hiphopo elementus.

Garsūs scenos chuliganai savo šou surengs kitų metų vasario 26 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Grupė „Limp Bizkit“ 1994 metais buvo įkurta Floridoje. Jos sudėtis: vokalistas Fredas Durstas, bosistas Samas Riversas, būgnininkas Johnas Otto, didžėjus DJ Lethal ir gitaristas Wesas Borlandas. Per savo ilgą kūrybinį gyvenimą grupė buvo nominuota trims „Grammy“ premijoms, pelnė daugybę kitų premijų ir apdovanojimų, išleido 7 sėkmingus albumus ir pardavė daugiau kaip 100 milijonų įrašų kopijų.

Koncertuodami daugybėje koncertų ir festivalių „Limp Bizkit“ įgijo garsių maištininkų ir triukšmadarių šlovę, nes jų pasirodymus dažnai lydėjo skandalai ir gerbėjų neramumai. Grupei greitai išpopuliarėjo ir tapo žinoma visame pasaulyje.

Pastaraisiais metais didesnę laiko dalį grupė skyrė naujų idėjų ir įkvėpimo paieškai, o paraleliai užsiėmė kitais projektais. Pavyzdžiui, Fredas Durstas pasižymėjo kaip talentingas aktorius ir režisierius. 2019 metų rudenį ekranuose pasirodė jo filmas „Fanatikas“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Johnas Travolta. Ir štai visai neseniai „Limp Bizkit“ pagaliau grįžo prie savo tiesioginio darbo įrašų studijoje ir scenoje.

Jau seniai sklando gandai apie naujo albumo pasirodymą, todėl yra viltis ir didelė tikimybė, kad koncerte Kaune nuskambės ir nauji grupės kūriniai. Bet kuriuo atveju grupė tikrai atliks savo garsiausius hitus - „Nookie“, „Break Stuff“, „Take a Look Around“, „My Generation“, „Rollin'“, „My Way“, „Behind Blue Eyes“, „Lightz“, „Gold Cobra“, „Lonely World“ ir daugelį kitų.

Lietuvoje grupė lankysis antrą sykį - 2009 metais koncertavo Vilniaus „Siemens“ arenoje.

Prieš kelerius metus grupės lyderis F. Durstas įsivėlė į skandalą, kai viešai palaikė Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją.
Kaip tuo metus skelbė Rusijos leidinus „Izvestija“, dainininkas tada pareiškė norą gauti Rusijos pilietybę, pusmetį pagyventi Kryme, ten nufilmuoti TV šou ir prisidėti prie Krymo ir Rusijos gerovės.

2015-aisiais jis parašė laišką, kuriame Rusijos prezidentą pavadino „puikiu žmogumi su aiškiais moraliniais principais“.

Po šio akibrokšto F. Durstui buvo uždrausta penkerius metus atvykti į Ukrainą, šioje šalyje neleidžiama prekiauti „Limp Bizkit“ įrašais.

Pažymėtina, kad tuo metu dainininkas buvo vedęs iš Rusijos kilusią grimuotoją Kseniją Beriaziną. Pora po šešerių metų santuokos išsiskyrė pernai rudenį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.