Mokslas ir IT

2018.06.08 22:03

Kai vaikai „serga“ technologijomis: kaip atitraukti vaiką nuo kompiuterio

Varžytis su technologijomis tėvams yra labai sudėtinga, nes jie negali pasiūlyti tiek, kiek „visagalis internetas“, tačiau vaikui vis tiek svarbiausia – ryšys su tėvais, sako vaikų ir paauglių psichologė Asta Blandė.

„Jeigu mes jį (ryšį – LRT.lt) puoselėjame nuo pat mažens, technologijos niekada neužims tos vietos“, – tikina psichologė.

Specialistės teigimu, svarbu, kad tėvai su vaiku bendrautų draugiškai: domėtųsi, stebėtų, kiek laiko jis praleidžia internete, kalbėtųsi su juo, ką jis ten randa, kas jam yra patrauklu. Tačiau tėvai taip pat turėtų pasiūlyti vaikui alternatyvių veiklų.

„Vaikai gali leisti laiką lauke, jei mes parodome, kas ten gali būti įdomaus, kokius žaidimus gali žaisti, ką gali konstruoti, kiek gali bendrauti“, – teigia A. Blandė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, jog technologijas reikėtų vertinti dvejopai, pastebėti ir jų naudą: „Technologijos suteikia galimybę mokytis, greitai rasti informaciją. Vis dar yra mokytojų, kurie labai bijo, ir taip jie nutolina ryšį nuo naujosios kartos mokinių, nes jiems tai yra gyvenimo dalis.“

Išsamiau – pokalbio įraše.