Lietuvoje

2015.09.08 13:45

D. Grybauskaitė: kovai su korupcija būtina suvienyti jėgas

ELTA2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo tarptautinės „Transparency International“ vasaros mokyklos prieš korupciją atidaryme ir su jaunimu diskutavo apie korupcijos priežastis ir priemones, padedančias siekti didesnio skaidrumo.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo tarptautinės „Transparency International“ vasaros mokyklos prieš korupciją atidaryme ir su jaunimu diskutavo apie korupcijos priežastis ir priemones, padedančias siekti didesnio skaidrumo.

Jau penktą kartą Lietuvoje organizuojama skaidrumo mokykla šiais metais sulaukė 130 dalyvių iš 60 pasaulio šalių.

„Kovai su korupcija būtina suvienyti jėgas. Visi kartu turime reikalauti didesnio skaidrumo ir sąžiningumo tiek politikoje, tiek kasdienėje aplinkoje. Jaunimo indėlis yra ypač svarbus – nuo švietimo projektų iki kovos su balsų papirkinėjimu per rinkimus. Bendros pastangos jau duoda konkrečių rezultatų ir padeda kurti skaidresnę Lietuvą“, – sakė Prezidentė.

Per penkerius kadencijos metus Prezidentės iniciatyva sukurtos stipresnės įstatymų užkardos ir nauji įrankiai kovai su korupcija – skaidrinamas politinių partijų finansavimas, kriminalizuotas neteisėtas praturtėjimas, įteisintas išplėstinis turto konfiskavimas, pailginti senaties terminai, padidintos baudos.

Visuomenei suteikta teisė gauti informaciją apie viešajame sektoriuje dirbančius asmenis, viešinant privačių interesų deklaracijas.

Prezidentės iniciatyvos taip pat padeda užtikrinti skaidresnius viešuosius pirkimus, kovoti su teisėjų aplaidumu ir skaidrinti politinę sistemą. Prasidėjo reali teismų, teisėsaugos ir kitų valstybės įstaigų vadovų rotacija.

Naujausio tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2014“ duomenimis, teismus, kaip labai korumpuotus, dabar nurodo beveik dvigubai mažiau žmonių nei 2011 metais. Per pastaruosius trejus metus net 18 proc. sumažėjo verslininkų, teigiančių, kad kyšis padeda spręsti problemas, skaičius. Korupciją kaip rimtą problemą 2011 m. nurodė 67 proc. gyventojų, o 2014 m. – 48 procentai.

Populiariausi

Rokas Masiulis

Lietuvoje

2020.07.03 11:58

Masiulis buvo numatęs LAKD vadovo atleidimą: aš jau nesu ministras, tai Andrejevą greičiausiai irgi pašalins Landsbergis: atleidimas – žingsnis atgal; atnaujinta 12.57

8
Kauno oro uostas

Lietuvoje

2020.07.03 17:46

SAM atnaujino duomenis, iš kurių šalių gali atvykti užsieniečiai: pokyčiai dėl Liuksemburgo pasikeitė rekomendacijos dėl Čekijos; atnaujinta 18.01

5