Lietuvoje

2018.10.03 08:00

Keltu iš Vokietijos plaukę keleiviai: įvykis panikos nesukėlė, bet baimės buvo

Jūroje incidentą patyrusio kelto gelbėjimo operacija baigėsi sėkmingai. Kartu su jį lydėjusiais karinių jūrų pajėgų laivais keltas „Regina Seaways“ antradienį vakare grįžo į Klaipėdos uostą. Kol bus nustatytos incidento priežastys, keltas neplauks. Keleiviai teigia, kad įvykis jūroje panikos kelte nesukėlė.

Trečiadienį bus pradėtas tyrimas, dėl kokių priežasčių incidentą Baltijos jūroje patyrė keltas, kuriuo plaukė daugiau kaip 300 žmonių. Bus bandoma įvertinti, dėl ko mašinų skyriuje pasirodė dūmai ir išsijungė varikliai.

Apie 10 valandą vakaro, padedamas vilkikų, keltas „Regina Seaways“ sėkmingai prisišvartavo Centriniame Klaipėdos terminale. Į uostą jis atplaukė savo eiga, nors buvo svarstoma keltą partemti jūriniu vilkiku.

„Pirmiausia, gerai, kad variklis užsivedė. Antra, kadangi visos sistemos veikė, tiek navigacinės, tiek laivo valdymo, buvo galima plaukti pačiam laivui. Aišku, jis plaukė lėčiau negu įprastai“, – sako AB „DFDS Seaways“ komunikacijos vadovas Baltijos šalims Vaidas Klumbys.  

Gelbėti laivo su daugiau kaip trimis šimtais žmonių, buvo išsiųsti trys karinių jūrų pajėgų lavai, kurie galėtų sutalpinti žmones ir saugiai parplukdyti į krantą. Budėjo trys kariuomenės sraigtasparniai. Krante DFDS kelto laukė uostamiesčio specialiosios tarnybos.

„Miestas pasiūlė autobusus, kuriais būtų galima nuvežtų žmones į namus, kurie sugrįžta čia, į Klaipėdą, arba tuos, kuriems reikėtų nakvynės. Taip pat buvo mobilizuotos greitosios medicininės pagalbos paslauga, jeigu būtų tokios reikėję, organizuotas policijos pastiprinimas“, – supažindina Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Incidentas iš Kylio į Klaipėdą plaukusiame kelte kilo po pietų, kai mašinų skyriuje buvo pastebėti dūmai, nustojo dirbti abu varikliai.

„Nieko ten nebuvo, kelte atsirado vibracija, jis sudrebėjo. Personalas labai  tvarkingai visiems pasiūlė susirinkti, paskui be jokios panikos pasakė, kad motorų skyriuje (kilo – LRT.lt) gaisras ar kažkas tokio. Pasiūlė visiems gražiai sustoti, susirinkti, suskaičiavo žmones“, – sako keltu plaukęs Henrikas iš Kauno.

„Mums liepė užsidėti gelbėjimosi liemenes. Viskas buvo puikiai organizuota. Mes tikrai nebijojome“, – kalba kita kelto keleivė iš Vokietijos.

Lietuvos kariuomenės nuotr.

„Ne, neišsigandome, nebuvo jokios panikos, viskas buvo labai ramu, patikėkite, mes buvome saugūs“, – atskleidžia keleivis iš Vokietis.

„Aš truputėlį bijojau, bet tik todėl, kad nesupratau kas vyksta“, – pasakoja keleivė iš Vokietijos.

Keleiviams buvo pasiūlyta nemokama arbata, vakarienė. O iš Vokietijos plaukęs simfoninis jaunimo orkestras surengė koncertą.

Klaipėdoje keltą apžiūrės specialistai, kurie bandys nustatyti gedimo priežastį. Tuomet bus sprendžiamas klausimas dėl kelto remonto. Kol kas jo reisai atšaukti.