Lietuvoje

2018.10.02 19:19

M. Lukšienės premijos laureatu tapo jaunas lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas iš Vilniaus

LRT.lt2018.10.02 19:19

Švietimo ir mokslo ministerijoje antradienį išrinktas ir paskelbtas švietimo reformos pradininkės, mokslininkės, literatūrologės Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Vilniaus Užupio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas, Vilniaus universiteto doktorantas ir dėstytojas, trisdešimtmetis Alius Avčininkas.

„Šiemet visi kandidatai labai stiprūs. Atrankos komisijai teko nelengvas darbas. Diskusija buvo labai karšta. Juodas dūmas kilo keletą kartų, kol paskelbėme nugalėtoją“, – sakė komisijos pirmininkas, švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius.   

A. Avčininkas, kilęs iš Kėdainių rajono, Kėdainių Šviesiosios gimnazijos ir Vilniaus universiteto auklėtinis, į mokyklą atėjo per programą „Renkuosi mokyti“, skelbiama Švietimo ir mokslo ministerijos pranešime.

Jau pirmaisiais darbo metais jis subūrė mokinių grupę ir pastatė spektaklį pagal F. Dostojevskio ir S. Beketo kūrinius, gimnazijoje atgaivino tautosakos tradiciją. A. Avčininkas dalyvauja nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose, šių metų pavasarį su mokiniais žygiavo po Kėdainių krašto apylinkes tautinės raštijos keliais. Dvejus metus iš eilės buvo atrinktas vykti į Tarptautinį mokytojų forumą.

A. Avčininkas prisidėjo rengiant literatūros vadovėlius, metodinę literatūros medžiagą abiturientams. Jis taip pat yra valstybinių brandos egzaminų vertintojas. Kandidatų į Meilės Lukšienės premiją atrankoje jis dalyvavo antrą kartą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.