Lietuvoje

2018.08.10 07:20

Pravieniškėse stiprinama kontrolė

Pravieniškių pataisos namuose stiprinamas saugumas. Nuo šio penktadienio čia dirbs daugiau prižiūrėtojų. Kontrolę stiprinti imtasi gavus informacijos, kad Pravieniškėse šį savaitgalį gali būti naujų smurto incidentų.

Pasak Teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, prižiūrėtojų skaičius pamainoje didinamas nuo devynių iki daugiau kaip 30. Daugėja ne tik priežiūros, bet ir kriminalinės žvalgybos pareigūnų. Ketvirtadienį taip pat paskelbtas konkursas į Pravieniškių kalėjimo direktoriaus pareigas.

Stiprinti Pravieniškių pataisos namų vadovybę ir kriminalinę žvalgybą imtasi po to, kai žiniasklaidoje paskelbta informacija apie smurtaujančius kalinius. Kalėjimų departamento teigimu, išspręsti kalėjimo subkultūros ir nuteistųjų smurto problemas pavyktų pertvarkius įkalinimo įstaigas į kamerinio tipo, kur nuteistieji kali po kelis.

Ministerija šiuo metu svarsto keisti kalėjimų sistemos struktūrą, didinti atlyginimus pareigūnams, daugiau investuoti į kamerinio tipo patalpas, mažinti įkalinimo įstaigų skaičių.