Lietuvoje

2018.07.20 14:11

Rekomenduoja nesimaudyti šešiuose vandens telkiniuose, tarp jų – Galvės ežeras

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.07.20 14:11

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai penktadienį pranešė rekomenduojantys nesimaudyti šešiuose Lietuvos tvenkiniuose, kol nebus atlikti pakartotiniai vandens higienos tyrimai.

Keturi iš jų yra rekreacijai skirtos zonos: tai Šalčininkų tvenkinys, Nestrėvaičio ir Aujėdo ežerai Elektrėnų savivaldybėje, Rėkyvos ežeras Šiauliuose.

Taip pat kol kas rekomenduojama nesimaudyti Galvės ežere Trakuose ir vandens telkinyje Žemaičių Naumiestyje. Šios maudyklos įtrauktos į stebėsenos sąrašą.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus vedėja Gražvydė Norkienė BNS sakė, kad nurodytuose telkiniuose rekomenduojama nesimaudyti, kol specialistai negaus pakartotinių vandens tyrimų rezultatų.

Anksčiau penktadienį skelbta, kad vandens mikrobiologinė tarša yra padidėjusi Klaipėdoje, Girulių ir Neįgaliųjų paplūdimiuose. Tačiau pakartotinių tyrimų rezultatai rodo, kad vanduo jau švarus, ir draudimas maudytis atšauktas.

Iš viso Lietuvoje yra 101 rekreacijai skirta zona, kur yra vandens telkiniai. Į stebėsenos sąrašą yra įtrauktos 114 maudyklų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt