Lietuvoje

2018.06.22 10:38

Orai: lietus vėl skalaus vakarų Lietuvą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.06.22 10:38

Po audringos nakties Lietuvoje sulauksime dar vienos lietaus porcijos – ir vėl klius vakarinei  šalies daliai. Taip pat žadamas stiprus vėjas, kuris, tiesa, nebus škvalinio pobūdžio, o temperatūra bus gerokai žemesnė, nei buvo pastarosiomis dienomis, LRT RADIJUI sako sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Penktadienį iš vakarų prie Lietuvos artėja nauja lietaus debesų masė, ji vėl pasieks vakarinius rajonus, tad pajūriui ir Žemaitijai vėl teks atlaikyti lietingą dieną. Kai kur lis smarkiai. Daugiau lietaus tikimasi ties Nida, Šilute, Laukuva ir Šiaulių link. Ten galimos perkūnijos ir trumpi vėjo sustiprėjimai, bet jie nebus škvalinio pobūdžio. Vėjo greitis sieks 15–20 m/s. Silpniausi vėjo gūsiai bus pietiniuose regionuose – ten greitis sieks 15 m/s. Pasak sinoptikės, pietiniuose ir rytiniuose rajonuose lietaus tikimybė menka, vakarop gali pakrapnoti Kaune ir Panevėžyje. Šiluma bus gerokai kuklesnė nei dieną prieš – temperatūra Žemaitijoje ir pajūryje sieks tik 14–17, vidurio Lietuvoje bus 18, o pietryčiuose, kur pasirodys ir saulė, oras šils iki 21 laipsnio.

Šeštadienį naktį palynos tik vakariniuose rajonuose, o dieną daugelyje rajonų iškris trumpas lietus, jis formuosis antroje dienos pusėje. Temperatūra naktį bus gaivi – 8–13, dieną kai kur pasirodys ir saulė, bet temperatūra nebus labai aukšta – sieks 17–21 laipsnį šilumos. Vėjas bus aprimęs, galimos pavienės perkūnijos.

Sekmadienio naktį, šalyje švenčiant Jonines, tikimasi, kad palis ir rytinėje šalies dalyje. Tiesa, lietaus sulauksime vėlai – rytiniuose ir pietiniuose rajonuose gali lengvai palynoti apie vidurnaktį, o ryto valandomis lietaus debesys jau turi išplisti į daugelį rajonų. Jie nepasieks nebent pajūrio ir vakarų Žemaitijos.