Lietuvoje

2018.06.03 23:16

Sąjūdžio 30-metį minint V. Landsbergis kviečia būti žmonėmis

Gabija Kavaliauskaitė, LRT.lt2018.06.03 23:16

Dabarties pasaulyje vyksta pamatinės varžybos tarp žmoniškumo ir nežmoniškumo, o tose varžybose dalyvauja ir Lietuva, tad laikas pasirinkti būti jautresniems mažesniam ir silpnesniam, Sąjūdžio 30-mečiui LRT surengtame koncerte sveikinimo kalboje sakė profesorius Vytautas Landsbergis. Anot jo, nereikėtų nusivilti tuo, kad vis dar nepavyksta gyventi taip, kaip buvo tikėtasi po nepriklausomybės atgavimo – pasikeisti vis dar galime.

„Kol žmonės tebeturi atmintį, jie dar yra – istorijoje ir civilizacijoje. Kitaip, kaip be atminties, jie lyg vėjo nešami sausi lapai – benamiai. Šiandien proga prisiminti, iš kur atėjome ir kuo esame. Būkime žmonėmis, branginkime Lietuvą, laisvę ir žmoniškumą“, – savo kalboje teigė prof. V. Landsbergis.

Atkuriamojo Seimo vadovas šių laikų pasaulyje įžvelgia tam tikrą kovą, kurioje dalyvauja ir Lietuva: „Dabarties pasaulyje, tad ir Lietuvoje, vyksta pamatinės varžybos tarp žmoniškumo ir nežmoniškumo. Kas yra tas nežmoniškumas, matome aplink.

Tai, pirmiausia, stoka širdies, atjautos, pagalbos tavo artimui, o ypač – mažam ir silpnesniam. Tironai didžiuojasi jėga ir smurtu, tad būkime kitokie“, – paskatinamai kvietė profesorius.

Anot jo, Sąjūdžio meto noras gyventi kitaip dar nėra galutinai pasiektas. „Sąjūdis atėjo prieš 30 metų galingai kviesdamas – būkime kitokie, gyvenkime kitaip. Ar pavyko? Ne visai. Galime būti nusivylę savimi, bet Sąjūdžio atmintis vis dar sako: jūs galite. Mes galime būti kitokie“, – Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 30-mečio proga sveikinimo kalbą sakė prof. V. Landsbergis.

Specialiai šios svarbios Lietuvai istorinės datos minėjimui LRT surengtame koncerte sveikinimo kalbą sakė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė bei vienas iš Sąjūdžio iniciatorių Algirdas Kaušpėdas.

Roko maršų dvasios įkvėptą koncertą veda „Atgimimo“ dainiaus Vytauto Kernagio dukra Eglė Kernagytė-Dambrauskė ir LRT žurnalistas Rimas Bružas.

Legendines į laisvę vedusias dainas atlieka ryškiausios Lietuvos scenos žvaigždės: Ieva Zasimauskaitė, Monika Marija, „BIX“, Monique, Rosita Čivilytė, Česlovas Gabalis, Tadas Juodsnukis, Bjelle, Veronika Povilionienė ir „Blezdinga“, „Thundertale“, Dainotas Varnas, Arvydas ir Tadas Vilčinskai, Povilas Meškėla, Eugenijus Chrebtovas.

Daugiau tekstų ir vaizdinės medžiagos apie Sąjūdį rasite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.