Lietuvoje

2018.06.03 23:15

Prezidentė D. Grybauskaitė: mums ir šiandien reikia Sąjūdžio

Specialiai Sąjūdžio 30-mečiui LRT surengtame koncerte šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikino Lietuvą ir kvietė didžiuotis iškovota nepriklausomybe, tačiau pabrėžė, kaip svarbu ir šiais laikais su tuo pačiu atsakingumu žvelgti į tautos ateitį. „Saugokime ją ir ginkime su ta pačia atsakomybe ir nepalaužiamu tikėjimu laisve“, – sveikinime kalbėjo prezidentė.

„Mielieji, šią dieną, prieš 30 metų, Lietuva išgirdo Sąjūdžio balsą. Tai pakėlė visą tautą į atgimimo žygį antrą kartą per 100 metų susigrąžinti valstybę, atkurti istorinį teisingumą“, – sveikinimą pradėjo D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė pabrėžė, kaip svarbu atsakingai žiūrėti į turimą laisvę, kurią kadaise iškovojo tūkstančiai pilietiškų žmonių: „Didžiuokimės mūsų dainuojančia revoliucija – gyva istorija apie viltį ir drąsą, ryžtą ir begalinę meilę tėvynei. Sąjūdiečiai – o jų buvo šimtai tūkstančių – atvedė Lietuvą pirmą tarp sovietinių respublikų į nepriklausomybę. Saugokime ją ir ginkime su ta pačia atsakomybe ir nepalaužiamu tikėjimu laisve.“

Prezidentė tikino, kad tolesniam valstybės kūrimui praeityje įvykusio Sąjūdžio nepakanka. „Mums ir šiandien reikia Sąjūdžio, nes valstybės kūrimui reikalingi šimtai tūkstančių, o dar geriau – milijonai pilietiškų žmonių, kad jie kasdien Lietuvą vestų į priekį. Su švente visus!“ – Lietuvos žmones sveikino prezidentė D. Grybauskaitė.

Sveikinimo kalbas sakė ir atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis bei vienas iš Sąjūdžio iniciatorių Algirdas Kaušpėdas, buvęs Lietuvos televizijos direktorius. 

Roko maršų dvasios įkvėptą koncertą LRT didžiojoje studijoje buvo patikėta vesti „Atgimimo“ dainiaus Vytauto Kernagio dukrai Eglė Kernagytei-Dambrauskei ir LRT žurnalistui Rimui Bružui.

Legendines į laisvę vedusias dainas priminė ryškiausios Lietuvos scenos žvaigždės: Ieva Zasimauskaitė, Monika Marija, „BIX“, Monique, Rosita Čivilytė, Česlovas Gabalis, Tadas Juodsnukis, Bjelle, Veronika Povilionienė ir „Blezdinga“, „Thundertale“, Dainotas Varnas, Arvydas ir Tadas Vilčinskai, Povilas Meškėla, Eugenijus Chrebtovas.

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės, kurią sudarė iškiliausi to meto Lietuvos mokslo ir kultūros žmonės, susikūrimas Lietuvos mokslų akademijoje 1988 m. birželio 3 d. laikomas tikrąja Sąjūdžio judėjimo pradžia. Jau netrukus, tų pačių metų liepos 9-ąją Vilniaus Vingio parke įvyko pirmasis Sąjūdžio mitingas, į kurį plūdo minios iš visos Lietuvos. Skaičiuojama, kad šiame mitinge dalyvavo apie 100 tūkst. žmonių.

Daugiau tekstų ir vaizdinės medžiagos apie Sąjūdį rasite čia.