captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sąjūdžiui – 30

Sąjūdžiui – 30

 

Prieš trisdešimt metų, 1988-ųjų birželio 3-ąją, įvyko stebuklas – gimė Sąjūdis, sužlugdęs Sovietų imperiją ir – kas gali paneigti – prisidėjęs ir prie Berlyno sienos griūties... Sąjūdis Lietuvą atvedė į Baltijos kelią ir Kovo 11-ąją.
 
Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės, kurią sudarė iškiliausi to meto Lietuvos mokslo ir kultūros žmonės, susikūrimas Lietuvos mokslų akademijoje 1988 m. birželio 3 d. laikomas tikrąja Sąjūdžio judėjimo pradžia. Jau netrukus, tų pačių metų liepos 9-ąją Vilniaus Vingio parke įvyko pirmasis Sąjūdžio mitingas, į kurį plūdo minios iš visos Lietuvos. Šiandien sunku įsivaizduoti, kad informacija apie mitingą sklido ne internetu, mobiliaisiais telefonais, socialiniais tinklais, o iš lūpų į lūpas, per Sąjūdžio žmones regionuose. Skaičiuojama, kad šiame mitinge dalyvavo apie 100 tūkst. žmonių.
 
Kultūrinio atgimimo, demokratizavimo ir ekonominio savarankiškumo siekius iš pradžių deklaravusio Sąjūdžio banga ritosi platyn – tų pačių metų rugpjūčio 23-osios mitinge Vingio parke dalyvavo jau ketvirtis milijono apie laisvę nuo sovietų svajojusių Lietuvos žmonių.
 
Tą pačią laisvės vasarą Sąjūdis prasiveržia ir į Lietuvos televiziją. Kartą per savaitę (nes cenzūra neleido dažniau) pradėta transliuoti kultinė kelerius metus Lietuvos televizijos kartu su Sąjūdžiu rengta laida „Atgimimo banga“.
 
Lietuvos visuomeninis transliuotojas kviečia kartu prisiminti tai, kas mus vedė į 1990-ųjų Kovo 11-ąją ir prasmingai paminėti Sąjūdžio 30-metį žiūrint ir klausant specialios LRT programos, skaitant publikacijas portale LRT.lt.
 
Birželio 1 d. nuo 13 iki 15 val. LRT RADIJAS kviečia klausytis tiesioginės transliacijos iš Sąjūdžio gimimo lopšio - Lietuvos mokslų akademijos.
 
LRT TELEVIZIJA birželio 3 d. 18 val. kviečia į premjerą: bus rodoma dokumentinė apybraiža „Deganti vasara: 1988-ieji“. Autorė Viktorija Zavistanovič.
 
Birželio 3 d. 21 val. kviečiame žiūrėti iškilmingą koncertą Sąjūdžio 30-mečiui. LRT TELEVIZIJOS  tiesioginė transliacija iš LRT Didžiosios studijos. Dalyvauja Povilas Meškėla, Rosita Čivilytė, Česlovas Gabalis, Veronika Povilionienė, Eugenijus Chrebtovas, Vidas Bareikis, Bjelle, Ieva Zasimauskaitė ir kt. Groja orkestras „Vilniaus Sinfonietta“. Koncertą transliuos ir LRT RADIJAS.

 

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...