Lietuvoje

2017.11.27 20:46

Lietuva palaikė piktžoles naikinančio glifosato licencijos pratęsimą ES šalyse

BNS2017.11.27 20:46

Lietuva pirmadienį buvo tarp daugelio Europos Sąjungos (ES) šalių, balsavusių už, kad Bendrijos šalyse dar penkerius metus galėtų būti naudojamas prieštaringai dėl poveikio sveikatai vertinamas piktžoles naikinantis herbicidas glifosatas.

„Mes balsavome už Europos Komisijos pasiūlymą pratęsti licenciją penkeriems metams“, – BNS telefonu iš Briuselio sakė Lietuvos veterinarijos ir fitosanitarijos atašė Egidijus Pumputis.

Už Europos Komisijos pasiūlymą pratęsti glifosato licenciją balsavo 18 iš 28 ES šalių. Devynios šalys balsavo prieš, o viena susilaikė.

Dabartinis leidimas naudoti glifosatą baigia galioti gruodžio 15 dienos.

Glifosatas naudojamas kaip piktžolių naikinimo priemonių veiklioji medžiaga. Jo kritikai, kurių priešakyje yra aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“, ragino visiškai uždrausti naudoti šį herbicidą Europoje. Aktyvistai įteikė peticiją, kurią pasirašė daugiau kaip 1,3 mln. tokiam sprendimui pritariančių žmonių.

Jie atkreipė dėmesį į 2015 metais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros atliktą tyrimą, kuriame padaryta išvada, kad ši medžiaga yra „galbūt kancerogeninė“.

Lietuvos atstovas E. Pumputis teigė, kad Lietuva balsuodama už glifosato licencijos pratęsimą rėmėsi aktualiais moksliniais tyrimais, rodančiais, jog glifosatas tikriausiai nesukelia vėžio. Tokius tyrimus, be kitų institucijų, atliko Europos maisto saugos agentūra ir Europos cheminių medžiagų agentūra.

Glifosato klausimo ES vis negalėjo galutinai išspręsti nuo 2016 metų birželio, kuomet baigėsi šiam herbicidui išduoto 15 metų patvirtinimo galiojimas, kuris tuomet buvo pratęstas 18 mėnesių. Derybos pajudėjo į priekį, Vokietijai nusprendus pasisakyti už glifosato licencijos pratęsimą.

Populiariausi

Petras Gražulis
5

Lietuvoje

2021.04.12 16:02

Akibrokštas Klaipėdoje: miesto centre – Gražulio šokiai skambant prieš homoseksualius asmenis nukreiptam kūriniui

įvykiu susidomėjo pareigūnai, situaciją žada įvertinti ir Seimo etikos sargai
5
Remigijus Šimašius
9

Lietuvoje

2021.04.12 14:13

Šimašius: Vilniaus klinikinėje ligoninėje liko 8 laisvos koronaviruso pacientams skirtos lovos

penktadienį sostinėje bus pradėti skiepyti vyresni negu 55 metų asmenys; atnaujinta 15.12
9
Gaisras Vilniuje
41

Lietuvoje

2021.04.12 14:59

Po kilusio gaisro transformatorinėje lankytojams atvertas sostinės prekybos centras „Europa“

laikinai buvo užtvertos dvi gatvės; atnaujinta 18.35
41